13.05.2017 19:59


Aktualita: Nové studio brněnské České televize si lidé mohli prohlédnout v sobotu na dni otevřených dveří

Autor: Adam Lukůvka | Kurz: Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Podívat se na studio AZ-Kvízu, pohovořit s televizními tvůrci a vyfotit se s králíky z klobouku. To mohli lidé zažít na dni otevřených dveří nového brněnského studia České televize. Teprve po druhé měli návštěvníci možnost si nové prostory v Líšni prohlédnout zevnitř.

Lidé se teprve podruhé mohli podívat do útrob nového komplexu České televize Foto: Adam Lukůvka

Brno – Nové studio České televize v Brně si lidé prohlédli 13. května v den otevřených dveří. Pořadatelé si pro návštěvníky připravili celodenní program. Děti si mohli zasportovali společně s herci z kanálu :D a vyfotit se s postavami z Večerníčků. Pro starší návštěvníky zahráli muzikanti z kapely Progres 2. Hlavním lákadlem však byla prohlídka nových prostorů brněnského studia.

Pořadatelé očekávali větší zájem než u předešlých ročníků, protože návštěvníci měli teprve druhou možnost se podívat do nové budovy v Líšni. Lidé, kteří chtěli jít na prohlídku, si tak museli zajistit časovou vstupenku předem. „Snažíme se vyhnout dlouhým frontám, které se tvořily v minulých letech,“ sdělila mluvčí brněnského studia Hana Orošová. Na letošním dni otevřených dveří se podle jejích odhadů podílelo téměř sto zaměstnanců, necelých třicet z nich byli průvodci.

Večerníček a AZ-Kvíz

Dopolední program patřil dětem. Rodiče své ratolesti mohli vyfotit s hrdiny oblíbených Večerníčků. V areálu se pohybovali Bob a Bobek, ale mladým návštěvníkům dělal největší radost Krteček. Kromě nich mohli potkat v areálu také hlavní postavu pořadu Hopsasa a herce z Hýbánek, kteří diváky bavili přímo z pódia. „Pro děti tu byl skvělý program. Se synem jsem si to moc užila,” řekla návštěvnice Lenka Čermáková. Odpoledne zahráli hudebníci z kapely Progres 2.

Součástí akce byla také oslava dvacátého výročí soutěžního pořadu AZ-Kvíz. Návštěvníci si vyzkoušeli své znalosti společně s moderátory Evou Macharkovou a Alešem Zbořilem, který akci na hlavním pódiu uváděl. Sešli se tam také pětinásobní finalisté soutěže, aby se podělili o své zkušenosti.

Moderní studio na kraji města

Při prohlídce budovy se návštěvníci prošli kulisami pořadů AZ-Kvíz, Sama doma a Dobré ráno. „Nové prostory jsou skvělé. Stavěli je přímo televizní experti, takže areál ideálně připravili pro potřeby studií a natáčení. Je to mnohem lepší, než původní budova, kterou pro tyto účely architekti nepostavili,“ uvedl Aleš Zbořil. Za osvětlovací techniku vedení televize zaplatilo dvaatřicet a za televizní technologie pětačtyřicet milionů korun. „Studio je veliké a moderní. Po technické stránce je to velký krok kupředu,“ řekla moderátorka Dobrého rána Soňa Baranová.

Jedinou nevýhodou líšeňského studia je podle šéfredaktora brněnského sportu Jaroslava Kříže jeho poloha. „Zpravodajci z budovy v centru často chodili pěšky. Instituce měli po ruce. Nyní musí do středu města dojíždět“ sdělil Kříž. Líbila se mu myšlenka, že by část redaktorů zůstala v centru Brna. Vedení televize nakonec tuhle variantu nepodpořilo. Sportovní  sekci přesun studia až tolik neovlivnil. „Ve sportu to takový problém není. Aktualit, kvůli kterým bychom museli hned vyjet, je minimum,“ dodal.

Česká televize začala v Brně vysílat v roce 1961. V posledních letech už pracovníci televize nebyli spokojení se stavem budov v centru města, které architekti původně navrhli pro jiné účely. Proto se loni zaměstnanci stěhovali do nového studia v Líšni. Stavbaři na areálu pracovali šestnáct měsíců od podzimu 2014. Celkově za stavbu včetně vybavení Česká televize zaplatila tři sta padesát milionů korun.

Klíčová slova: Česká televize, Den otevřených dveří, Brněnské studio, AZ-Kvíz

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.