17.05.2016 09:58


Aktuálně: Brněnští zastupitelé schválili účast města na novém projektu s britským Leedsem

Autor: Markéta Skopalová | Kurz: Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Brno se od května příštího roku zapojí do nového evropského projektu, který se bude pokoušet zmírnit světové dopady globalizace. Dnes o tom rozhodli brněnští zastupitelé. Hlavním partnerem pro Brno bude britský Leeds. Mezi hlavní cíle projektu patří odstranění extrémní chudoby a zmírnění dopadu klimatických změn.

Brněnští zastupitelé schválili účast města na novém evropském projektu. Foto: Markéta Skopalová
Brno
- Brněnští zastupitelé v úterý schválili účast města na projektu s názvem Města jako nositelé změny: Udržitelná budoucnost pro všechny. Jeho cílem je rozšířit povědomí o důsledcích globalizace v evropských městech. Předpokládaná doba konání projektu jsou tři roky, od května příštího roku do dubna 2020. Partnerským městem pro Brno je britský Leeds. Dále se projektu účastní estonský Tallin, lotyšská Riga, finské Espoo a indická Glumla.

"Nápad se mi velmi líbí. Myslím, že je to cesta, kterou by se měla všechna moderní evropská města ubírat. Sama se ráda aktivně zapojím, " komentovala rozhodnutí zastupitelů studentka analytické chemie Anna Odehnalová.

Hlavními cíli projektu jsou odstranění extrémní chudoby, hladu, diskriminace, zmírnění dopadu klimatických změn a zajištění rovného přístupu ke vzdělání do roku 2030. Od projektu se také očekává zlepšení vztahu veřejnosti  k ochraně životního prostředí a zodpovědnější životní styl. Projekt se mimo jiné zaměří na pedagogy, neziskové organizace a místní podnikatele. 

Klíčová slova: Brno, Leeds, zastupitelstvo, Města jako nositelé změny: Udržitelná budoucnost pro všechny

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.