20.04.2017 19:45


Aktuálně: Desítky cyklistů zaplnily Moravské náměstí v Brně

Autor: Kristýna Hortvíková | Kurz: Stisk | Kategorie: Zpravodajství

S jarním obdobím se do ulic vrátili i cyklisté, kteří se mohli zúčastnit Velké jarní cyklojízdy pořádané organizací Brno na kole a společně tak zahájit kampaň Do práce na kole. Pro zájemce pořadatelé připravili různé aktivity a setkání vyvrcholilo společnou okružní jízdou do Králova pole a zpět na Moravské náměstí.

Cyklisté se sešli na Moravském náměstí v rámci Velké jarní cyklojízdy. Foto: Kristýna Hortvíková

Brno – K Velké jarní cyklojízdě se přidaly desítky cyklistů, kteří i přes chladné počasí vyrazily dnes o půl šesté na okružní jízdu od středu města, přes Královo pole a zpět. Setkání sportovců připravili organizátoři Brna na kole na Moravském náměstí, kde si mohli návštěvníci nechat seřídit kolo, zkusit prostřihnout zámek nebo slepit duši.

Na akci přijeli lidé na různých kolech, ať už moderních, starších modelech nebo na kolech nákladních. „Cyklojízdy se účastním už poněkolikáté, kdysi mě na ni přivedl kamarád a mně se to moc zalíbilo. Přijde mi to jako dobrý nápad pořádat takové jízdy. Osobně jsem plánovala jezdit na kole i do školy, mám to ale daleko, a tak jsem to zavrhla,“ řekla cyklistka Petra Vavřincová.

O bezpečnou projížďku cyklistů se starali policisté České republiky. „Jsme tu dnes proto, abychom dbali na dodržování bezpečnostních pravidel. U tak velké skupiny je potřeba, abychom byli ve střehu,“ vysvětlil policista Marek Harmáček.

Zájemci mohli také podpořit podpisem petice  ženy v Íránu, kterým představitelé země zakázali jezdit na kole. „Ženy mají zakázáno jezdit na veřejných místech nebo místech, kde jsou přítomni cizí muži," uvedla pracovnice Amnesty International Martina Jenčková.

Organizátoři pořádají cyklojízdy pravidelně několikrát do roka. „Jde nám o to, abychom upozornili lidi ve městě, ale i město samotné na to, že jsme cyklisté, jsme na to hrdí a kolo není jen volnočasová aktivita. Může se stát i základním dopravním prostředkem nebo dokonce životním stylem,“ sdělil pořadatel cyklojízdy Dan Kniebugl.

Klíčová slova: Velká jarní cyklojízda, cyklisté, kolo, Brno na kole

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.