07.05.2016 12:30


Aktuálně: Kostýmový průvod Star Wars vyrazil do pražských ulic

Autor: Zuzana Pekárková | Kurz: Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Galaktické postavy z filmové série Star Wars mohli dnes ráno turisté i místní potkat v pražských ulicích. Kostýmový průvod čítající několik desítek lidí jimi prošel při příležitosti oslav světového dne Star Wars, který připadá na 4. května. Fanoušci se ze Staroměstského náměstí přesunuli do holešovického Cross Clubu, kde budou mít možnost zúčastnit se celodenního doprovodného programu.

                        Den Star Wars (Foto: Zuzana Pekárková)

Praha - V maskách a kostýmech inspirovaných filmovou sérií Hvězdných válek dnes dopoledne pochodovaly Prahou desítky lidí. Skupina rytířů Jedi a princezen Leií vyrazila po boku Darth Vadera a dalších galaktických postav ze Staroměstského náměstí do několik kilometrů vzdálených Holešovic. Turisté i místní tak mohli v historickém centru zhlédnout nezvyklou podívanou.

Akce se při příležitosti světového dne Star Wars koná v Praze již podruhé. „K zorganizování pochodu nás inspirovaly tradiční oslavy, které se každoročně čtvrtého května odehrávají po celém světě. Vzhledem k tomu, že letos toto datum připadlo na středu, rozhodli jsme se událost odložit na víkend,“ uvedla organizátorka akce Andrea Ulagová.

                        Den Star Wars (Foto: Zuzana Pekárková)

Oslav, které kromě pochodu zahrnují i celodenní doprovodný program v pražském Cross Clubu se loni zúčastnilo tři sta fanoušků. Tento rok je jich nahlášených více než sedm set. „Účast se zatím nedá úplně odhadnout. Kolik se nás zde letos opravdu sejde, uvidíme, až dorazíme na místo konání hlavní části programu, kde se ještě někteří lidé připojí,” doplnila Ulagová.                 

Program v Cross Clubu zprostředkuje návštěvníkům řadu tematických přednášek a diskuzí nebo třeba dětskou kostýmovou promenádu. „Nejvíce bych však vyzdvihla premiéru prvního fanouškovského Star Wars filmu, který je určen pro virtuální realitu,“ uzavřela Ulagová.

 Den Star Wars (Foto: Zuzana Pekárková)                       

Fanoušky na pražských oslavách dne Star Wars láká také možnost vzájemného setkání s lidmi podobných zájmů. „Jezdím na tyto akce už tři roky a letos jsem se rozhodla objet jich co nejvíce. Takže jsem samozřejmě nemohla vynechat ani tu dnešní. Co se týče programu, nemám vyhlédnutého nic konkrétního. Nejvíce se těším na to, že se potkám s kamarády ale i novými lidmi. Podívám se, kam za tu dobu například posunuli své kostýmy a budeme se moci pobavit o naší společné zálibě. Sama jsem si pro tuto příležitost oblékla kostým Hvězdy smrti, který mám již od předvánoční premiéry sedmého dílu,” uvedla účastnice pochodu Kateřina Morris.

Oslavy dne Star Wars zahájili pořadatelé slavnostním ceremoniálem v holešovickém Cross Clubu v deset hodin dopoledne. Lidé je budou moci navštívit až do půl páté.

Klíčová slova: Star Wars, Hvězdné války, pochod, Praha, Cross Club

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.