18.04.2017 20:20


Aktuálně: Stovka stepařů roztančila Brno

Autor: Lenka Látalová | Kurz: Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Téměř stovka stepařů zahájila svým tanečním vystoupením v Brně osmý ročník Mezinárodního stepařského festivalu. Organizátoři akce vystoupením na České ulici neskončili, program je pro veřejnost přichystaný až do neděle. Brňané se tak mohou těšit na lekce stepu, stepový souboj nebo na velkou stepovou show. Koncem týdne si přijdou na své i fanoušci street dance, jazz dance nebo break dance.

Autor: Lenka Látalová

 

Brno - Klapání bot stepujících tanečníků rozeznělo dnes po sedmnácté hodině Českou ulici. První vystoupení Mezinárodního stepařského festivalu začalo sólem organizátorky festivalu, postupně se přidali další stepaři. Na zahájení vystoupili zkušení tanečníci, ale i ti, kteří se stepem začali nedávno. „Tančím už osm let, ale klapali třeba i ti, kteří se stepu věnují teprve od ledna. Pro některé to bylo první veřejné vystoupení,“ uvedla stepující Veronika Vaculíková.

Organizátoři festivalu chtějí rozšířit povědomí o stepu mezi brněnskou veřejností. „Spousta lidí si stále myslí, že step je o cylindrech, hůlkách a swingu, ale teď má mnohem modernější podobu,“ řekla jedna z organizátorek akce Martina Konečná. Znalost stepu podle ní však postupně narůstá. „Stále více lidí se k nám hlásí do kurzu. Každý rok se také pomalu zvyšuje počet tanečníků na zahájení festivalu,“ dodala.

Mezinárodní stepařský festival bude pokračovat i zítra. Na Brňany čeká lekce stepu v tanečním studiu No feet, kde si mohou klapání sami vyzkoušet. Za hodinu se naučí základy stepu. „Vystoupení na České mě zaujalo, rozhodla jsem se, že si step zítra půjdu taky otestovat. Uvidíme, jestli jsou taneční kroky opravdu tak jednoduché, jak na pohled vypadaly,“ sdělila přihlížející Hana Kozáková.

Ve čtvrtek budou stepaři improvizovaně tančit v ulicích. Brňané se tak projdou centrem města za zvuku stepu. O den později budou v tanečním studiu zahraniční i tuzemští hosté tančit na živou hudbu, v sobotu si zasoutěží o ceny ve stepovém souboji. V neděli na diváky čeká velká show v Radost Concert Hall, kde mohou kromě stepu zhlédnout i vystoupení dalších tanečních stylů. Na své si přijdou milovníci street dance, jazz dance nebo break dance.

Klíčová slova: step, stepfestival, Mezinárodní stepařský festival, Brno, Česká

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.