11.05.2016 18:53


Aktuálně: Studenti narušili houkačkami mítink Tomia Okamury

Autor: Adam Fogl | Kurz: Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Skupina čtyř mladíků narušila předvolební mítink poslance Tomia Okamury na Moravském náměstí v Brně. Studenti do poslancova projevu provolávali hesla a dělali hluk houkačkami. Účastníci akce spolu s pořadateli skupinu z náměstí vytlačili. Na místě zasahovala hlídka městské policie.

Autor: Adam Fogl

Brno – Několik lidí přišlo ve středu odpoledne vyjádřit nesouhlas s názory Tomia Okamury. Poslancova strana Svoboda a přímá demokracie pořádala na brněnském Moravském náměstí svůj předvolební mítink, kterého se zúčastnily asi dvě stovky účastníků. Na podiu vystoupil kromě Tomia Okamury například poslanec Radim Fiala.

Projev Okamury hned v úvodu přerušili houkáním na houkačky a vykřikováním hesel "Lháři!" nebo "Pokrytče!" čtyři studenti. Pořadatelé je spolu s účastníky vytlačili z prostoru před podiem. Na místo dorazili městští policisté, kvůli oznámení o možném fyzickém napadení, které se ovšem nepotvrdilo.

"Chtěli jsme dát vědět, že tu jsou i lidé, kteří nesouhlasí s hlásáním nenávisti proti migrantům nebo Romům," uvedl jeden z protestujících Martin Šeda. Okamurovy myšlenky jsou podle něj nepřípustné. "Formu protestu jsme zvolili tak, aby nás bylo slyšet," dodal.

Policisté prostestující legitimovali kvůli obavám z porušení shromažďovacího zákona. "Věc bude dále předána správnímu orgánu," upozornil podezřelé zasahující strážník.

Tomio Okamura se k incidentu vyjádřil ve svém projevu na pódiu. "Takoví lidé si nezvládnou uspořádat vlastní setkání a jen narušují akce jiných," pronesl. Mimo skupinky studentů na akci vyjádřily nesouhlas také dvě dívky. Papír se slogany, který držely nad hlavou, jim ovšem jeden z příznivců hnutí roztrhal.

Svoboda a přímá demokracie je politické uskupení, které se odštěpilo od rozpadlého hnutí Úsvit. Jeho předsedou je Tomio Okamura a strana má v Poslanecké sněmovně tři zástupce.

Klíčová slova: Okamura, spd, protest

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.