23.05.2017 18:16


Aktuálně: Vivat Academia. Janáčkova akademie múzických umění oslaví sedmdesáté výročí koncertem

Autor: Kristýna Hortvíková | Kurz: Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Sedmdesáté výročí svého založení oslaví brněnská Janáčkova akademie múzických umění koncertem studentů a absolventů nesoucí název Vivat Academia. Zájemci se tak mohou 31. května od šesti hodin přijít podívat na muzikálové vystoupení hudební scény Městského divadla Brno.

Janáčkova akademie múzických umění v Brně. / Foto: Kristýna Hortvíková

Brno – Koncert k oslavám sedmdesátého výročí Janáčkovy akademie múzických umění nabídne návštěvníkům především muzikálové a filmové písně. V první polovině vystoupí studenti posledního ročníku muzikálového herectví. „Chtěli jsme se studenty poskládat koncert plný slavných filmových hitů, ovšem ne z klasických muzikálů. Žánrově se pohybujeme od popu k rocku, přes pohádku až k šansonu,“ uvedl autor návrhu Petr Štěpán. Během první části koncertu zazní kromě písní z českých filmů také melodie z hollywoodských snímků nebo znělka ze seriálu Simpsonovi.

Druhá půlka programu bude patřit představení absolventů akademie. „Základní myšlenkou celého večera je setkání absolventů muzikálu, a to jak současných, tak i těch z minulých let,“ přiblížil režisér Stano Slovák. Na jevišti se tak objeví na čtyřicet zpěvaček a zpěváků včetně absolventky akademie Hany Holišové.

Představitelé akademie zvou na koncert jak studenty, absolventy, tak i pedagogy a širokou veřejnost. „Koncertem nechceme získat budoucí studenty, ale spíše o sobě dát vědět. Ukázat lidem, kteří se s činností akademie dosud nesetkali, co škola dělá,“ popsal rektor Janáčkovy akademie Ivo Medek. Vstupenku na koncert si zájemci mohou pořídit za 260 korun.

Janáčkova akademie múzických umění byla založena roku 1947. Své jméno dostala po Leoši Janáčkovi, který o založení hudební akademie v Brně usiloval. Mezi její slavné absolventy patří například Miroslav Donutil, Bolek Polívka, Roman Vojtek nebo Alena Antalová.

Klíčová slova: Janáčkova akademie múzických umění, koncert, muzikál

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.