20.12.2016 21:07


Anketa: Brněnské trhy 2016 budí v lidech hlavně spokojenost

Autor: Michal Španěl | Kurz: Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Vánoční trhy v Brně, které se konají až do posledního předvánočního dne tradičně propojili prodej pokrmů a výrobků prodejců s kulturním programem. Návštěvníci se mohli zůčastnit například zimního kina, koncertů, předčítání či událostí na podporu českých charitativních organizací.

Náměstí Svobody o Vánocích Foto: Wikipedia Free licence

Brno - Vánoční trhy v Brně se rok co rokv něčem obměňují, zatímco v něčem zůstávají stejné. Tento rok přibyla zejména gastro-zóna na Dominikánském náměstí a například také zateplené stany na Moravském náměstí. Tradicií zůstává vánoční strom na náměstí Svobody a prodejci v dřevěných prodejních stáncích.

Jiřina Bílová, 42 let, prodavačka, Brno

Procházím si trhy každý rok, obvykle se toho v Brně moc neděje a tak mám z trhů vždy radost. Nikdy nechodím na trhy moc nakupovat, je to podlě mě dost předražené. Raději si zajdu na zimní koncerty na Svoboďáku, koupím si něco teplého k pití a všechno si tam projdu.

Radek Ženíček, 67 let, důchodce, Brno

Na trhy obvykle moc nechodím, je tu vždy spousta lidí a nemůžu se pak ani hnout. Tento rok se mi ale docela zalíbily. Připadalo mi, že je tu více stánků než obvykle, a tak jsem nemusel nikde zbytečně dlouho čekat.

Kateřina Benešová, 33 let, úřednice, Ostrava

Ve srovnání s tím, co máme v Ostravě je to nebe a dudy, jak se říká. Všechno tu žije, přijela jsem tu na návštěvu za sestřenicí a strávili jsme na nich téměř celý den.

Vít Ryšavý, 28 let, právní praktikant, Brno

Jdu si natrochu obykle trochu popít a pokonverzovat s přáteli. Prostoru je na nich dost, tento rok si mě získaly zejména zateplené stany na Moravském náměstí. Člověku je po chvíli zima a je pak těžké venku vydržet déle, než je nutné.

Jan Bořil, 34 let, stavební inženýr, Praha

Obecně mám těch Vánoc dost a ani stánky, ani vánoční akce s tím nic neudělají. Asi to bylo dobré a mnohem větší radost by mi udělalo, kdyby se lidé o Vánocích místo poflakování po trzích, snažili dělat něco smysluplnějšího.

Klíčová slova: brněnské vánoce, trhy, vánoce, anketa

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.