14.05.2016 13:56


Anketa: Lidem nevadí zaplatit vyšší ceny, pokud se jim dostane dobrého piva a kvalitních služeb

Autor: Jana Vyklická | Kurz: Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Mnoho lidí považuje Brno za gastronomickou metropoli. A právem, protože město disponuje velkým počtem různých podniků zaměřených na širokou škálu zákazníků. Jenže jak si mezi tolika hospodami vybrat ty s nejlepším pivem? Stisk se zeptal lidí, které podniky navštěvují nejraději, a kterým se naopak vyhýbají.

Lidé si rádi za dobré pivo připlatí.

Brno – Brno lidem nabízí velké množství podniků, které se liší nabídkou i atmosférou. Proto si téměř každý v Brně přijde na své. Některé hospody mohou být dražší, ale většině lidí nevadí si za dobré pivo připlatit. Ale kde se Brňané dobře napijí a nají, a kde je naopak odradí nejen nabídka, ale i obsluha? Stisk tyto otázky položil osmi lidem.

Andrea Mikulincová, 28 let, pokladní, Brno

Nejraději mám Empire na Náměstí Svobody. Nabízí příjemné prostředí, dobré jídlo a přes léto velmi pěknou venkovní terasu. Vůbec nechodím Na Stojáka. Jsou tam vždy příliš velké fronty a malé toalety pro takový počet zákazníků.

Jiří Kašpar, 71, důchodce, Brno

U Zlaté Hrušky mají výborné pivo. Potkáváme se tam s kamarády, máme to všichni blízko z domu. Nevybavuju si hospodu, kam bych nerad chodil, protože prakticky chodím jen sem.

Kateřina Dvořáková, 29 let, zdravotní sestra, Brno

Velorex patří k podnikům, kam chodím nejčastěji. Ceny mají sice trochu vyšší, ale mají opravdu výborné pivo a jídlo. Nemám ráda Šelepku, protože tamější obsluha je velmi pomalá.

Jiří Konrád, 53, obchodní zástupce, Brno

Nejraději mám hospodu Druhý dech. Mají výborné nejen pivo, ale i pivní speciality. Jednou z nejhorších je podle mě podnik U Lucerny. Není tam dobré pivo ani jídlo.

Julie Bartáková, 25 let, zubní lékařka, Brno

Nejlepší hospodou je pro mě Panoptikum. Mají výborné pivo i víno a skvěle vaří. Oceňuji i oddělenou kuřáckou a nekuřáckou část. Nechodím do Puxpubu, protože jsem se tam často setkávala s tím, že pivo bylo natočené vždy výrazně pod risku. Také nemám ráda podnik Na Stojáka. Jejich vyšší ceny by mi nevadily, pivo mají dobré, ale člověk na něj musí čekat příliš dlouho.

Jaromír Šilha, 22 let, student, Brno

Nejčastěji chodím na pivo do hospody U Koníčka. Také dobře vaří a vyhovuje mi i poloha podniku, protože ho mám blízko od domova. Nenávidím Rytířskou krčmu, protože točí velké podmíráky a je tam zakouřeno.

Simona Pelíšková, 45 let, pokladní, Brno

Jsem hodně kritická, takže téměř na každé hospodě bych dokázala najít nějakou vadu. Ale za jednu z těch lepších považuju U Třech čertů. Hospod, které nemám ráda, je hodně.

David Viktorin, 22 let, realitní makléř, Brno

Mezi moje nejoblíbenější podniky patří Zlatá loď. Líbí se mi prostředí, příjemný personál a podnik nabízí skvělý výběr jak v rámci pití, tak i jídla. Vyhýbám se hospodě U Křápků, protože mají nejen divné pivo, ale malé prostory a neochotnou obsluhu.

Klíčová slova: Brno, gastronomie, pivo, služby

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.