16.04.2017 10:25


Anketa: menzy se kvalitativně liší, shodli se studenti brněnských univerzit

Autor: Radek Krajči | Kurz: Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Podle výsledků rozsáhlého testu deníku Stisk se menzy v rámci jednotlivých brněnských univerzit liší. Také studenti potvrzují, že kvalita na menzách jednotlivých univerzit je jiná. Shodují se ale, že jejich úroveň odpovídá ceně, kterou za jídlo zaplatí.

Brno - Masarykova univerzita, Vysoké učení technické a Mendelova univerzita mají na svých fakultách menzy, restaurace, výdejny a bufety. V nich si studenti za zvýhodněné ceny vybírají z hotových jídel nebo minutek. Jak jsou ale studenti těchto univerzit spokojeni s kvalitou stravovacích zařízení na své univerzitě?

Přečtěte si o velkém srovnání brněnských menz podrobně

Respondent David Krénar. Foto: Radek Krajči

 

David Krénar, 29 let, student Mendelovy univerzity, Jevíčko

 

Chodím do menzy Mendelovy univerzity X (ulice Zemědělská) a jsem s ní spokojený. Mezi menzami patří k těm nejlepším. Je tam oproti jiným hodně místa k sezení, dobrý výběr jídel a koupě obědů je rychlá. Dříve jsem chodíval do menzy Masarykovy univerzity Veveří a tam jsem tolik spokojený nebyl. 

 

 

 

 

Respondentka Klára Čumová. Foto: Radek Krajči

Klára Čumová, 20 let, studentka Mendelovy univerzity, Železná

Chodím do menzy Mendelovy univerzity X. Jsem zde spokojená jak s výběrem jídel, tak s ochotou personálu. Nejdůležitější je pro mě, že si každý den vyberu nějaké jídlo, které je dobré. Bohužel ale nemám zkušenosti s žádnou jinou menzou, proto nemůžu porovnat. Ale jinam ani chodit nechci. 

 

 

 

 

 

 

Respondent Michal Rzyman. Foto: Radek Krajči

 

Michal Rzyman, 20 let, student Vysokého učení technického, Český Těšín

Většinou chodím do menzy Purkyňovy a občas do Restaurace Q - Technické. V Purkyňově jsem spokojenější, je tam větší výběr jídel a více míst k sezení, což je v době obědů neméně důležité. Jedině obsluha by zde mohla být rychlejší, to už bych byl naprosto spokojený. 

 

 

 

 

 

 

Respondent Zdeněk Machů. Foto: Radek Krajči

Zdeněk Machů, 21 let, student Vysokého učení technického, Slavičín

Nejčastěji chodím do Purkyňovy, protože ji mám nejblíž od školy. Za rozumnou cenu je tam dobrá kvalita jídla. Pro mě je navštěvování menzy finančně výhodnější a neumím moc vařit, takže i pohodlnější. Navštěvuju ještě Restauraci Q a její celková kvalita je o hodně horší než v Purkyňově. 

 

 

 

 

 

 

Respondent Jan Zdražil. Foto: Radek Krajči

Jan Zdražil, 20 let, student Masarykovy univerzity, Olomouc

Chodím na obědy do bufetu na Kotlářské nebo do Academic restaurant. Kampus je samozřejmě větší, chodí tam více studentů a nabídka jídel je širší. Kolem poledne jsou fronty všude, ale s tím se dá počítat. Celkově jsem ale v obou menzách spokojený a nevím, co by měli zlepšit. Někdo možná nadává, ale já ne. 

 

 

 

 

 

 

Respondentka Kristýna Majorošová. Foto: Radek Krajči

Kristýna Majorošová, 22 let, studentka Masarykovy univerzity, Brno

Většinou chodím do bufetu na Přírodovědecké fakultě, někdy do menzy na Právnické fakultě a občas i do Nostry. V jarním semestru zdražili v menzách o pět až deset korun. Teď už si jídlo do 40 korun nelze koupit, spíš do 50 a po dalším podobném zdražení už se vyplatí zajít si na denní menu do restaurace. V Nostře je cena pizzy ale stále nízká. Pořád je ale poměr kvality a ceny odpovídající. 

 

 

 

 

Respondent Jakub Šuster. Foto: Radek Krajči

 

Jakub Šuster, 21 let, student Masarykovy univerzity, Bratislava

Chodím do menzy na Moravském náměstí, na Univerzitním kampusu, na Lékařské fakultě a i na Ekonomicko-správní. Kvalita každé menzy se liší, protože dle mého názoru je nejlepší menza na Kampusu, i když je nejdražší. Na druhou stranu na Lékařské fakultě je poměr ceny s kvalitou nejlepší. Ale i ve druhém poschodí na Moravském náměstí se najíst dá.

Klíčová slova: menzy, anketa, Brno, studenti

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.