20.12.2016 21:04


Anketa: Novoroční předsevzetí si Brňané neplánují

Autor: Michal Španěl | Kurz: Stisk | Kategorie: Zpravodajství

S blížícím se novým rokem nastává chvíle, kdy se řada lidí rozhoduje učinit novoroční předsevzetí. Někteří se nad ním zamýšlí poměrně dopředu, ale častější se zdá být spontánní rozhodnutí. "Nikdo předsevzetí neplánuji, spíše mě k němu někdo tak trochu dotlačí, " popisuje student managementu Jakub Bureš.

Zamýšlení se Foto: Ores2k (CC / Flickr)

Richard Výborný, 31 let, stavební technik

Nikdy si předsevzetí nedělám, ani dříve ani později, nemá to podle mě moc smysl, je pravda, že když už se pro něco rozhodnu, tak to udělám, ale nevidím důvod, proč to dělat zrovna na Nový rok.

Jana Bílková, 26 let, doktorandka

Zatím jsem si nějaké udělal každý rok, ale vždy mě napadlo až tak den, dva před Novým rokem, takže ne, neplánuji si ho. Možná bych mohla začít, nasadil jste mi brouka do hlavy.

Andrea Kohoutová, 18 let, studentka

Dělala jsem si ho zatím jen jedno a to že se budu poctivě každý týden alespoň trochu učit na maturitu, splnila jsem si ho, takže možná si půjdu i do dalšího. Ale zatím teda nic neplánuju.

Petr Karásek, 42 let, lékař

Předsevzetí pro nikdy nic neznamenala. Spíše věřím na poctivou práci. Pořádně si všechno promyslet a pak to udělat. Příští rok mám v plánu mnoho věcí a plánuji je už teď, ale určitě bych neřekl, že to dělám kvůli nějaké novoroční tradici.

Klíčová slova: Nový rok, předsevzetí, Vánoce, plánování

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.