24.05.2016 21:28


ANKETA: Ve fontáně by se nikdo koupat neměl, osvěžit se ale může

Autor: Michaela Benešová | Kurz: Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Fontána u Janáčkova divadla často budí různé ohlasy. Lidé tam chodí nejen večer na světelnou show, ale i přes den, aby se osvěžili. Někteří si do fontány ale smočí víc než jen nohy a tak se z parku stává malé koupaliště. Kolemjdoucí mají různé názory, ale na možnosti osvěžení se většinou shodují. Koupání už některým z nich vadí. 

Brno – S horkými letními dny přišel i větší počet návštěvníků parku u Janáčkova divadla. S tím souvisí i pohled na koupající se děti - některé dokonce pobíhají po parku nahé. Tuto problematiku se v minulosti nepodařilo příliš efektivně vyřešit, přestože se mluvilo o zavedení pravidel pro užívání prostoru. Teplé dny jsou tu a některé rodiny si vezmou deku a ručníky a místo dne stráveného na koupališti, zamíří raději k fontáně.

Noční fontána. Foto: Michaela Benešová

Katarína Pecháčková, 27 let, prodavačka, Brno

Som proti tomu aby sa na verejných priestranstvách, ktoré na to nie sú určené, hocikto kúpal. Je to nevhodné a ruší to ľudí v okolí. Rozhodne si myslím, že by s tým malo mesto niečo robiť, aj keď to zatiaľ nie je  proti vyhláške. Kúpať sa môže každý doma alebo na kúpalisku. V centre mesta by sa takéto niečo nemalo stávať.

Kateřina Doubková, 22 let, studentka, Brno

Osobně si myslím, že je záležitostí rodičů, aby na své děti dohlídli. Je celkem nevhodné, aby se nahé koupaly jen tak ve fontáně uprostřed města. Pokud se chce člověk ochladit v horkém dni, nemám nic proti, třeba když k tomu využije trysky hned vedle. Já sama si tady v létě ráda opláchnu ruce nebo nohy. Ale samotná fontána jistě nebyla primárně určena jako dětské brouzdaliště.

Tereza Formanová, 26 let, studentka, Brno

Určitě souhlasím se zákazem, v centru města by neměl pobíhat nikdo nahý, ani děti. Je proti pravidlům etikety, aby si muž sundal ve společnosti triko, na druhou stranu souhlasím, aby byla možnost si v parných dnech například osvěžit nohy. Rodiny by ale měli zamířit spíš na Kraví horu, kde je koupaliště na normální koupání, ne do centra města k fontáně.

Radka Kolonová, 57 let, nezaměstnaná, Brno

Tohle mě trápí už dlouhou dobu. Vždy když začne být trochu teplo, tak tu jsou rodiny celý den. Posílají své děti žebrat cigarety nebo drobné, a pokud jim řeknete, že nic nemáte, tak vás začnou i slovně napadat. To, že se tam děti koupou, mě velmi obtěžuje. Já bych se z té vody i ráda napila a oni to často využívají i jako toaletu. Celá ta situace je hrozná. Měl by tu stát policista a vyhnat je.

Eliáš Hruška, 32 let, učitel, Brno

Pobuřuje mě, když si rodiče myslí, že jejich děti mohou všechno na světě jen proto, že jsou dětmi.  Nechci, aby se ve fontáně někdo koupal - zákonitě z ní jednou poté musí vyjít, vše kolem zacákat vodou a člověk, co si chce pak v klidu na okraji fontány posedět je celý mokrý. Navíc děti piští, křičí a okolí fontány tak ztrácí jakýkoliv potenciál pro relaxaci nebo příjemně strávené momenty ve městě.

Tomáš Kroupa, 46 let, podnikatel, Brno

To, že někdo fontánu využívá i ke koupání, je mi celkem jedno. Mně to nijak moc nevadí. Je pravda, že by mohli být děti trochu klidnější a tišší, ale jsou to pořád jen děti. S tím toho člověk moc neudělá. Dokud se ve fontáně nekoupou bezdomovci, tak je to v pořádku a nic nenamítám. 

Klíčová slova: fontána, děti, koupaliště, Brno, anketa

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.