20.10.2016 10:18


Bazar s oblečením pomůže opuštěným a týraným zvířatům

Autor: Michaela Nárožná | Kurz: Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Pracovníci útulku Tibet pořádají o víkendu v Bajkazylu bazar s oblečením a šperky, jehož výtěžek využijí na veterinární péči a krmivo pro zvířata. Akci pořádají přes veřejnou sbírku, která je kontrolována úředníky z Krajského úřadu. Peníze pak pracovníci vkládají na transparentní účet, aby mohl každý vidět, že peníze skutečně využívají na pomoc zvířatům.

Oficiální logo Útulku Tibet. Autor: Útulek TibetBrno –  Bazar na pomoc opuštěným a týraným zvířatům, který pracovníci útulku Tibet připravili na tento víkend v Bajkazylu, nabídne lidem oblečení a šperky. „Bazárek s oblečením a šperky pořádáme z více důvodů. Jedním z nich je, že  oblečení a šperků je nejvíce. Je to navíc časově i organizačně jednodušší,“ vysvětlila rozhodnutí pořádat bazar zrovna s oblečením a šperky jedna z dobrovolnic Julie Janková. Bazar s tímto zaměřením dobrovolníci letos pořádali již v dubnu. „Z dubnového bazárku byl výtěžek dvacet pět tisíc korun, tak doufáme, že budeme mít takový úspěch i nyní. Rádi bychom vybrali co nejvíc peněz,“ vyjádřila se Janková.


Oficiální logo Útulku Tibet. Autor: Útulek Tibet

Bazar bude v sobotu probíhat od desíti ráno do sedmi večer a v neděli od desíti do šesti. Lidé budou mít navíc možnost přinést i vlastní zboží. Zvířátka z útulku v Bajkazylu však nebudou. "Lidé ale můžou potkat již adoptované pejsky," vysvětlila Janková.

Nejedná se o poslední bazar, který dobrovolníci z útulku letos pořádají. Další chystají v prosinci v Galerii Vaňkovka. „Tento bazárek bude opravdu veliký. Prodávat se bude keramika, knihy, kosmetika, svíčky, oblečení, šperky, potřeby pro pejsky a kočičky, prostě od každého něco,“ nechala se slyšet Janková. Bazar s věcmi funguje neustále i na facebookové stránce útulku.

Útulek Tibet, který se nachází v Bučovicích, navštevují i studenti. „Už dříve jsem zvířátkům do útulku nějaké věci přivezla. Líbí se mi, že lidé dělají takovou prospěšnou činnost a že se starají o různé druhy zvířat. Potřebují společnost a nemůžou za osud, který je potkal,“ sdělila své dojmy z útulku studentka Masarykovy univerzity Michaela Muzikářová.

Útulek Tibet je soukromým azylem pro opuštěná a týraná zvířata, hlavně kočky a psy. V útulku, který existuje od roku 2007, pracují jen dobrovolníci, jeho chod zajišťují vlastníci. "Útulek není financován městem, funguje z vlastních příjmů a darů. Činnost útulku je bez nároku na odměnu. Všichni zde pomáhají dobrovolně,“ popsala chod azylu Janková. Útulek sídlí v Bučovicích a momentálně v něm žije sto padesát zvířat. Stará se o opuštěná i týraná zvířata, především kočky a psy. Lidé v něm můžou ale najít i tři prasátka, handicapovaného srnce, ovce, králíka, či slepice.

Klíčová slova: útulek, útulek tibet, pes, kočka, bazar

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.