20.05.2017 16:29


Brňané oslaví začátek léta v Lužánkách na PonavaFestu

Autor: Lenka Látalová | Kurz: Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Druhý ročník PonavaFestu včera odstartoval v brněnském parku Lužánky. Lidé se až do neděle mohou zúčastnit koncertů, divadel, přednášení poezie a dalšího doprovodného programu. Loni se na festival přišlo podívat zhruba tři tisíce lidí, letos navíc PonavaFest získal příspěvek od města a na návštěvníky tak čeká profesionálnější vystoupení.  

Moderní i klasické kapely si zahrají na PonavaFestu. (Autor: Lenka Látalová)

Brno - Jazz, poezie, divadlo, filmy, tanec, klasická, alternativní i moderní muzika. O tom všem je druhý ročník PonavaFestu, který včera začal v Lužánkách. „Na začátku jsem měl nápad, že by se na palouku před Ponavou dobře vyjímala hudba. Tuto představu jsem sdílel se svými přáteli, se kterými jsme akci dotáhli až do konce. Pozvali jsme jak méně známé a začínající umělce, tak profesionály,“ sdělil organizátor akce Vít Kalvoda. Festival potrvá až do neděle, prvního letního dne.

V pátek si mohli Brňané zajít na koncert skupiny NOCZ. O víkendu je také čekají kapely pod jmény UJD, Václavek, Hrozně, Points a Už jsme doma. Z poezie se mohou lidé těšit na Víta Slívu, Jaroslava Komandu, Roberta Fajkuse a další. Divadlo organizátoři přichystali pro děti i pro dospělé, filmy pak mohou návštěvníci sledovat v klidové zóně. „V pátek se mi líbilo poetické rašení, kde lidé mohli přečíst třeba jen své šuplíkové texty. Jsem zvědavá, co mě překvapí i pro další dva dny,“ řekla návštěvnice Pavla Parmová.

Minulý rok se na festival přišlo podívat zhruba tři tisíce lidí. Letos pořadatelé akce získali navíc dotaci od města. „PonavaFestu město přispělo sto padesáti tisíci korunami. Dotaci doporučila komise, zastupitelstvo ji v dubnu schválilo,“ sdělil mluvčí města Brna Filip Poňuchálek. Podle organizátora Kalvody tak mohli více investovat do programu a pozvat profesionálnější muzikanty, na které loni neměli peníze. Organizátoři festivalu pořídili kvalitnější pódium a také zaplatili internetové stránky.

„Kontrolovat vstupenky a vyhazovat ty, co nezaplatili se k duchu Ponavy a lužáneckého parku nehodí, takže vstup máme vždy zdarma a vybíráme jen dobrovolné příspěvky,“ dodal Kalvoda. Letos projekt kromě města podpořili i lidé na internetu osmdesáti tisíci korunami. Za příspěvek si mohli vybrat odměnu, třeba jídlo z jakéhokoliv stánku na festivalu. 

Klíčová slova: PonavaFest, festival, Lužánky, Brno, začátek léta

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.