06.04.2017 10:48


Brněnští strážníci se dočkali nové služebny ve Starém Lískovci

Autor: Michael Malík | Kurz: Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Do nové služebny ve Starém Lískovci se přestěhuje padesát strážníků z pořádkové jednotky brněnské městské policie. Stanoviště otevřeli strážníci včera a nachází se na ulici Labská. Do budovy se přesune jednotka, která dosud sídlila z části v Kohoutovicích a z části v Brněnských Ivanovicích.

Nová služebna brněnské městské policie ve Starém Lískovci. Foto: Michael Malík.

Brno
– Novou moderní služebnu za 14 milionů korun otevřeli včera strážníci městské policie v prostorách bývalé školky ve Starém Lískovci. Služebnu bude využívat padesát strážníků z pořádkové jednotky, která byla doposud rozdělena mezi Kohoutovice a Brněnské Ivanovice. Dosavadní stanoviště už svou technickou úrovní neodpovídala potřebám jednotky.

Na služebnu přispěl brněnský magistrát. „Bylo příjemné sledovat celou rekonstrukci od začátku až do konce. Těší mě, že pořádková jednotka dostává takové moderní místo pro své působení a věřím, že do těchto prostor se nám podaří nalákat nové strážníky,“ sdělil hejtman Jihomoravského kraje Bohumil Šimek, který dříve působil jako ředitel brněnské městské policie.

Budova se dělí na dvě části. V prvním odděleném úseku sídlí již pět let služebna revíru Západ. S otevřením nové služebny je spokojen i starosta městské části Starý Lískovec Vladan Krásný. „Jsme rádi, že jsou práce u konce. Tato budova nebyla v dobrém stavu. Polovina byla opravena v roce 2012 pro služebnu revíru Západ a nyní je konečně zrekonstruována i druhá část, která poslouží pořádkové jednotce. Věříme, že tato stavba svým počtem strážníků napomůže většímu pocitu bezpečí v naší městské části,“ řekl Krásný.

Naději na vyšší bezpečnost v oblasti vyjádřil také ředitel městské policie Luboš Oprchal. „Myslím, že už jen samotný pohyb strážníků po okolí přinese posílení bezpečnosti pro obyvatele ve Starém Lískovci,“ sdělil Oprchal a dodal, že s novou služebnou se sníží i dojezdový čas pořádkové jednotky díky rychlému napojení služebny na velký městský okruh.

Brňané jsou se situací spokojeni. „Osobně jsem se tu vždy cítila bezpečně, takže nevím, jestli pocítím nějakou změnu. Samozřejmě mi ale nevadí, že v blízkosti bude více strážníků,“ uvedla obyvatelka Starého Lískovce Jana Vyklická.

Strážníci budou v nové služebně moci využívat posilovnu s novými přístroji, dvě velké šatny propojené sprchami, velké úložné prostory či zasedací místnost s dataprojektorem pro porady padesátičlenného týmu.

Klíčová slova: městská policie, služebna, bezpečnost

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.