28.03.2017 21:43


Brno promění chátrající budovy v pečovatelské domy

Autor: Jan Navrátil | Kurz: Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Nové domy s pečovatelskou službou vzniknou v Brně-Bohunicích a v ulici Milady Horákové. Dnes o rekonstrukci stávajících domů rozhodli brněnští radní. Město domy opraví během příštích dvou let. Vznikne tak až devadesát bytů pro obyvatele v důchodovém věku. Přestavba budov by měla stát sto dvacet milionů korun.

Brno – O vzniku dvou domovů s pečovatelskou službou pro seniory dnes rozhodli brněnští radní. Dva domy v ulici Milady Horákové a jednu stavbu v Brně-Bohunicích by mělo město přestavět v příštích dvou letech. Veškeré přípravy a následné práce uhradí z fondu bytové zástavby. Noví obyvatelé se do prvních zrekonstruovaných bytů nastěhují koncem roku 2018.

Z těchto dvou budov chce město vybudovat pečovatelské domy. Autor: Jan Navrátil

V ulici Milady Horákové je ve dvou vybraných domech obývaný pouze jediný byt. Jeho nájemník čeká na náhradu. Další části budov slouží k nebytovému pronájmu. „Díky rekonstrukci a obou staveb bychom získali šedesát až sedmdesát malometrážních bytů pro seniory. Tímto se také obě budovy spojí do jedné,“ vysvětlil záměry radních náměstek primátora Petr Hladík.

Oba domy se nacházejí ve velmi špatném stavu, což je hlavní důvod rekonstrukce. „Na Ministerstvu kultury nyní řeší prohlášení této budovy za kulturní památku. Chceme zachovat cenné prvky fasády a celkovou venkovní podobu budov. Zpamátnění by ale opravy mírně zkomplikovalo,“ dodal Hladík. Přestavba by měla začít po získání všech potřebných povolení v roce 2019.

I v Brně-Bohunicích vznikne dům s pečovatelskou službou, a to z budovy bývalé mateřské školy. „Částečnou rekonstrukci už prodělala před patnácti lety, kdy se prostory přestavovaly pro potřeby soukromé vysoké školy,“ řekl mluvčí magistrátu města Brna Filip Poňuchálek. Město plánuje rekonstrukci na příští rok. Do nově vzniklých bezbariérových bytů v Bohunicích by se měli noví nájemníci nastěhovat už koncem příštího roku.

Ještě v tomto roce město vybere projektanta a zajistí všechna potřebná povolení. Z fondu bytové zástavby poputuje dvacet čtyři milionů korun do Bohunic. Téměř sto milionů korun si vyžádá rekonstrukce obou budov v ulici Milady Horákové.

Klíčová slova: pečovatelský dům, rekonstrukce, ulice Milady Horákové, Bohunice

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.