13.03.2017 22:13


Brno-sever získá ocenění za práci s rodinami

Autor: Jan Navrátil | Kurz: Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Cenu za práci v oblasti rodinné politiky získá Brno-sever. Rakouská ministryně pro rodinu Sophie Karmasin předá certifikát Family friendly audituradním městské části v květnu tohoto roku. Brno-sever je první částí v moravské metropoli, která se do projektu zapojila. Pro občany lokality to znamená, že radní berou na vědomí potřeby rodin a dalších dotazovaných obyvatel.

Okružní ulice v Brně. (zdroj: Wikimedia Commons)Brno – Rakouská ministryně pro rodinu Sophie Karmasin předá v květnu městské části Brno-sever prestižní ocenění. Certifikát udělí za úspěšné absolvování Family friendly auditu, do něhož se lokalita zapojila jako vůbec první v Brně. Tento projekt hodnotí a sleduje, jak moc je daná lokalita přátelským místem pro rodinu. Úspěšná obec získá možnost používat logo Family friendly community.

Původně Rakouský projekt funguje už tři roky. V České republice zaštiťuje akci Jihomoravský kraj. Aby byla obec dobrým místem pro rodinu, je třeba zajistit různá kritéria. „Musíme znát potřeby novorozenců, předškoláků, školáků, studentů, pracujících, seniorů a dalších skupin ve společnosti. Uskutečnili jsme proto workshop pro dobrovolníky. Na jeho základě získáme výčet nejideálnějších opatření, která budou potřeba,“ řekla místostarostka městské části Brno-sever Miriam Kolářová.

Zvolená opatření radní rozdělí podle priority. Jeden z hlavních úkolů, který v Brně-severu vytyčili, je zlepšení kvality komunikace mezi školou a rodiči. „Dle mého názoru je takové zlepšení potřeba. Domluva škol s občany mnohdy není zrovna ideální,“ okomentovala Kateřina Prokopová z Brna-sever.

Dalšími prioritami jsou zřízení mezigeneračního centra, vytvoření jednotného webového portálu zájmových organizací a spolků, působících v této lokalitě. Poslední z největších priorit je zřízení pozice referenta pro rodinu. Ten bude dohlížet na opatření a zpracuje vnitřní metodiku pro směřování rodinné politiky. „Intenzivně pracujeme na tom, abychom opatření co nejdříve zavedli. Například mezigenerační centrum vznikne na Okružní ulici na Lesné,“ dodala Kolářová.

Na radnici v městské části Brno-sever spolupracují také s Mendelovou univerzitou, která v semináři informatiky mapuje seznamy potřebných míst pro rodiny s dětmi. Lokalita má za sebou teprve první část projektu.

Klíčová slova: rodina, ocenění, Brno-sever

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.