19.10.2016 22:12

Brno - Slavia 1:4, hosté se dotahují na čelo ligy

Autor: Michal Šťastný | Kurz: Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Fotbalová Slavia se po změně trenéra dostala do oslnivé formy. Svěřenci Jaroslava Šilhavého tentokrát zvítězili v dohrávce prvního kola v Brně 4:1 a stoupají tabulkou vzhůru. Už nyní patří sešívaným třetí pozice. Naopak Brňané zůstavají na desatém místě.

Brno – V dohrávce prvního kola E-pojištěni ligy přivítali Brňané na svém stadionu pražskou Slavii. Pražané dominovali utkání od začátku. Už po devíti minutách hry se hosté mohli radovat z první branky, když po zmatcích v brněnské obraně skóroval Barák.

Viditelně zaskočená Zbrojovka se jen těžko dostávala do příležitostí. A mohlo být hůř. Do rozhozené brněnské defenzivy vnikl Hušbauer a jeho pokus zastavil až na brankové čáře domácí obránce Lutonský. Do další šance se opět dostal agilní ofenzivní záložník sešívaných Hušbauer v pětadvacáté minutě, tentokrát střele chyběla přesnost. Ránu umístil pouze do středu branky, kde si na ni počíhal gólman Melichárek.

Slavisté ale dostali v polovině prvního poločasu lekci z efektivity. Ve dvacáté šesté minutě zničehonic udeřila Zbrojovka. Škoda vysunul parádní kolmicí do úniku Jakuba Přichystala a domácí mladík tváří v tvář hostujícímu brankáři nezaváhal.

I přes vyrovnací trefu se domácí velmi těžko dostávali do dalších příležitostí. Byli to stále Pražané, kteří diktovali tempo hry. Avšak ani šance Josefa Hušbauera či hlavička Milana Škody neskončila v síti. Na konci první půle se ještě prodral do šance Řezníček, jenže ani jeho průnik nerozveselil domácí fanoušky.

Zbrojovka zaspala úvod druhé poloviny utkání. Už po dvou minutách lovil Melichárek míč ze sítě. Přízemní střelou zpoza vápna jej překonal podruhé v zápase Antonín Barák. Otřesení domácí se už těžko dostávali do zápasu, naopak Pražané byli při chuti. Příležitost Milana Škody sice ještě neskončila v brance, avšak o pár minut později si naskočil na Hušbauerův centr obránce Frydrich a přesnou hlavičkou na vzdálenější tyč nedal Melichárkovi šanci.

Domácí se ještě snažili nadechnout k náporu, avšak dříve než nějaký vůbec nastal, hosté znovu udeřili. V šestašedesáté minutě hry se prosadil ranou z voleje Milan Škoda a poslal hosty do tříbrankového vedení.

Trenér domácích Svatopluk Habanec se ještě pokusil oživit matný brněnský výkon střídajícími hráči, ale na víc se už jeho svěřenci nezmohli. Slavia si zbytek zápasu pohlídala a zaslouženě zvítězila.

Sešívání tak potvrdili výbornou formu z posledních zápasu, v ligové tabulce už poskočili na třetí místo. Naopak Zbrojovka nenavázala na sobotní výhru z Jablonce a v tabulce zůstává desátá. Pražané se navíc stali prvním mužstvem, které dokázalo v Brně letos zvítězit. Posledním týmem, který si odtud odvezl  všechny tři body, byly Teplice, a to když v Brně zvítězily loni osmého října 4:0.