12.05.2017 13:15


Brno vydá průvodce svým ústředním hřbitovem. Popíše významné osobnosti

Autor: Tomáš Sůsa | Kurz: Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Město Brno vydá neobvyklého průvodce. Zabývat se bude Ústředním hřbitovem města a několika významnými osobnostmi německé národnosti, které tam jsou pohřbeny. Projekt inicioval radní městské části Brno-střed Michal Doležel. „Jedná se o významné brněnské osobnosti, včetně několika starostů, kteří mají výrazný podíl na utváření podoby města,“ popsal Doležel.

Ústřední hřbitov Brno

Netradiční průvodce Ústředním hřbitovem vydá město Brno. Jeho cílem je představit některé osobnosti německé národnosti, které jsou na hřbitově pochovány. Mezi nimi například někdejší starosta Christian d’Elvert, radní Valentin Falkensteiner nebo podnikatelská rodina Herringů. Nechybí ani Rudolf von Singule, který sloužil jako velitel zaoceánské ponorky československé armády. „Téma německých osobností bylo zvoleno především proto, že právě tito lidé jsou často opomíjeni, což se odráží i na stavu jejich hrobů,“ uvedl brněnský radní a iniciátor projektu Michal Doležel.

Projekt má plnou podporu vedení hřbitova. „Je to dobrá věc a budeme maximálně nápomocní,“ řekl ředitel správy hřbitovů Marek Šamšula. Podle jeho slov zatím není do projektu plně zapojený, protože je teprve v přípravné fázi. „Vstoupím do toho, až se budou například vybírat jednotlivé trasy a rád pomůžu,“ vysvětlil Šamšula.

Poprvé bude průvodce představen 23. května. „Vyjde v limitované edici,“ přiblížila tisková mluvčí Brna-střed Denisa Kapitančíková. Společně s představením průvodce nabídnou autoři také komentovanou procházku hřbitovem, kterou povede právě radní Doležel. Na první limitované vydání později naváže velký průvodce hřbitovem, který by měl být dostupný i v elektronické podobě. V současné době na něm pracuje Muzeum města Brna.

Klíčová slova: aktualita, Ústřední hřbitov Brno, průvodce

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.