20.10.2016 12:14


Budova České televize se vydražila za 81 milionů

Autor: Petra Slavíková | Kurz: Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Dražby budovy České televize, která se konala ve čtvrtek ráno, se zúčastnilo třináct zájemců. Vyvolávací cena byla přes třicet milionů korun. Neznámý kupec zaplatil o padesát milionů více.

Audio

    Komentář Josefa Machů k výsledné částce
         
    Autor: Autor: Petra Slavíková

Brno - Cena budovy České televize na Běhounské ulici se na čtvrteční dražbě vyšplhala na 81 milionů korun. Tuto nabídku učinil zájemce, který dlouho vyčkával a zapojil se až ke konci dražby, s novináři odmítl mluvit. Na aukci přišlo celkem třináct zájemců o budovu. Vyvolávací cena byla třicet milionů a sedm set tisíc korun, minimální příhoz byl padesát tisíc. Účastníci ale této částky nevyužili, přihazovali vždy nejméně milion korun.  Samotná dražba tak trvala zhruba dvacet minut. „S konečnou částkou jsme velice spokojení. Myslím si, že je to právě díky veřejné dražbě. Mnoho lidí si řeklo, že vyvolávací částka je příliš nízká. Díky tomu ale přišlo hodně zájemců a mohlo dojít k takovému navýšení,“ nechal se slyšet zástupce dražební společnosti Prokonzulta Josef Machů, který dražbu vedl.

Organizátorem dražby byla právě společnost Prokonzulta, která se rozhodla uspořádat dražbu v brněnském hotelu International. Aukce byla díky vyvolávací částce letos zatím tou největší v Brně, už v prosinci se ale chystá ještě větší. Opět se však bude dražit budova České televize, konkrétně Typos na Jezuitské ulici.

Na dražbu přišlo i pár diváků, které zajímalo, co se bude na dražbě odehrávat. „Nikdy jsem na žádné dražbě nebyla, tak jsem se přišla podívat. Překvapilo mě, že trvala tak krátkou dobu,“ vyjádřila své pocity z aukce Kateřina Hájková.

Česká televize má nyní nové studio v Líšni, které se slavnostně otevřelo začátkem října.

Klíčová slova: Dražba, aukce, Česká televize, Budova na Běhounské ulici

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.