16.12.2016 11:36


Budova České televize se vydražila za vyvolávací cenu 70 milionů

Autor: Lada Součková | Kurz: Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Druhá budova České televize v Jezuitské ulici se vydražila v pátek ráno. Kupec, který zastupoval prozatím neznámou developerskou společnost, za ni zaplatil přes sedmdesát milionů korun. Dražby se zúčastnili tři zájemci, výsledná částka nepřerostla vyvolávací cenu.

Brněnské televizní studio TyposBrno - Studio Typos České televize, které se nachází v Jezuitské ulici, se v pátek vydražilo za sedmdesát milionů a tři sta padesát tisíc korun. Vyvolávací cena byla rovněž cenou, za kterou se budova prodala, nikdo ze zájemců nenavýšil částku ani o minimální příhoz, který činil padesát tisíc korun. „To se tak někdy stává, ale čekal jsem, že to o něco povyleze. Na první dražbě se cena vyšplhala trojnásobně, to možná kupce odradilo,“ vyjádřil se k dražbě Josef Machů, zástupce dražební společnosti Prokonzulta, který celou dražbu vedl.

Dražba začala přesně v deset hodin v hotelu International, hned po zahájení prokázal svůj zájem účastník s číslem čtyřicet šest, který nabídl vyvolávací cenu. Za ni také budovu zakoupil, nikdo ze zájemců již částku nenavýšil.

Brněnské televizní studio Typos. Foto: Lada Součková

„K věci se vyjadřovat zatím nechceme. Toto je první krok, teď je potřeba nemovitost doplatit. Je tam spousta problémů s územním plánem a dalšími věcmi. Spíš jsme si koupili starosti než nějaké radosti,“ komentoval situaci vydražitel Ondřej Vymazal, který přiznal, že zastupuje místní developerskou a investiční společnost, jejíž jméno uvést odmítl. „Až celý proces dražby doběhne do konce a budeme vlastníci, tak bychom udělali prohlášení,“ doplnil.

Budovy nabídlo vedení České televize veřejnosti, protože přestaly vyhovovat jejich účelům. Pracovníci České televize po dostavění nového sídla v Líšni obě stará studia vyprázdnili a přestěhovali se do nového a moderního zázemí, které se nachází nedaleko garážovací a skladovací budovy v Židenicích. „Utržená cena přes sedmdesát milionů je dobrou zprávou minimálně v tom, že se nám daří uzavřít všechny velké transakce spojené s výstavbou nového studia, takže jsme spokojení,“ prohlásil ředitel Televizního studia Brno Jan Souček.

Studio Typos není první vydraženou budovou České televize. V říjnu už majitelé vydražili budovu v Běhounské ulici, za ni neznámý kupec zaplatil osmdesát jedna milionů korun. „Záměry vydražitele budovy v Běhounské ulici neznáme,“ sdělila mluvčí brněnského studia Hana Orošová.

Klíčová slova: dražba, česká televize, studio

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.