03.05.2016 19:35


Crossfiterka Lucie Minářová trénuje tři hodiny denně, pětkrát týdně

Autor: Veronika Jelínková | Kurz: Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Studuje, pracuje, sportuje a píše blog. Pro dvaadvacetiletou blogerku Lucii Minářovou je crossfit velká vášeň. Kromě něj na svoji stránku píše články o paleo stravě a občas i o módě a kosmetice. S crossfitem začala v Česku na podzim a už plánuje závodit v nejvyšší, elitní, kategorii.

Brno – Lucie Minářová na podzim začala závodit na crossfitových soutěžích a hlavně o nich píše na svoji stránku mintyblogcz. Mimo to tam vkládá paleo recepty a módní nebo kosmetické postřehy. Zhruba ve stejné době si založila také blog a už dostává nabídky ke spolupráci od různých společností.

Lucie Minářová. Foto: Veronika Jelínková

Co je to crossfit?

Crossfit je kombinace kondičního, gymnastického a silového tréninku. Je tam kardio, vzpírání, stojky a další. Na závodech chodíme po rukách i běháme. Je to sport, kdy děláme od všeho něco. Crossfiter by měl být univerzální a zvládnout všechno možné.

Kdy jste začala dělat crossfit?

Dostala jsem se k tomu loni v červnu v Americe. Kamarád mě přemluvil, abych to šla zkusit. Tam jsem to zkusila poprvé a odcházela jsem nadšená. Od té doby jsem chodila víceméně každé ráno.

A po návratu jste se začala tomuto sportu věnovat i v Česku?

V Americe jsem byla do konce září a od října jsem začala chodit v Brně. Na podzim jsem měla svoje první začátečnické závody. To jsem byla asi jednatřicátá z třiatřiceti. Tam jsem šla s tím přežít. V únoru jsem byla na stejných závodech znovu a to jsem skončila sedmá. Nedávno jsem závodila opět a to jsem byla už čtvrtá.

Soutěží se v nějakých kategoriích?

Do teď jsem byla v kategorii začátečníků a na konci května se chystám závodit v elitní kategorii. Už totiž umím prvky, které musím umět. Navíc jsem měla dobré základy, možná z aerobiku, a šlo mi vzpírání. Počítám, že budu v elitní kategorii mezi posledními, ale ukážu, že vzpírání umím.

Čím si vysvětlujete svoje úspěchy za tak poměrně krátkou dobu?

Myslím si, že úspěchy a výkon mám také díky paleo stravě. Stravuji se kvalitně. Mám dost energie dělat víc věcí. Také hodně a často trénuji.

Inspirovala jste někoho, aby začal s crossfitem?

Asi ano. Moji nejlepší kamarádka, kterou jsem v Americe tahala na crossfit. Ale v sedm ráno se jí nechtělo. A když jsme se vrátily, tak začala chodit na lekce. Také na instagramu mi hodně lidí píše, že by to chtěli zkusit a ptají se na rady. Ale určitě tam bude víc faktorů, nejsem to jenom já, kdo je přivede ke crossfitu.

Jak dlouho trvají lekce?

Lekce trvají hodinu a půl v Americe, asi hodinu a čtvrt v Česku.

Jak dlouho a často trénujete vy?

Ted jedu svůj vlastní trénink. Ten mám tři hodiny denně, pětkrát týdně.

Je crossfit drahý koníček?

Docela ano. Jen chození na lekce vyjde asi na tisícovku měsíčně, což ujde, ale když chce člověk závodit, tak k tomu musí přičíst cestovné, peníze na kvalifikaci a třeba i lepší stravu a doplňky. Na to by se sponzor hodil.

Říkala jste, že také paleo stravě vděčíte za své úspěchy. Co vůbec paleo strava je?

Paleo strava je založená na tom, co jedli naši předci v paleolitu. Takže maso, oříšky, semínka, nějaké tuky, vajíčka, kokos, ovoce nebo zelenina.

Jak dlouho takovou stravu jíte?

Asi rok a půl.

Proč jste začala?

Když jsem se poprvé vrátila z Ameriky, tak jsem byla taková „rozlítaná“. Chodila jsem ven, necvičila jsem a pak jsem se rozhodla, že se sebou něco udělám. Na internetu jsem četla o paní, co se tak stravovala, tak jsem to zkusila a chytlo mě to.

Dodržujete pravidla nebo občas zahřešíte?

Nehřeším. Za ten rok a půl jsem měla něco nepaleo asi čtyřikrát. Pak si dám třeba jednou za měsíc víno, které taky není paleo.

Na své stránce píšete hlavně o paleo stravě a crossfitu. Proč jste si vytvořila blog?

Začalo to vlastně na instagramu, kde jsem měla hodně sledujících. Tam jsem dostávala dotazy a žádosti, abych si založila blog. Tak jsem si ho loni v listopadu vytvořila.

Proč se jmenuje stránka zrovna mintyblog?

Já jsem vymýšlela název blogu strašně dlouho. Nic mě nenapadalo. Všechno se mi zdálo moc dlouhé nebo hloupé. Vzniklo to asi z mého jména na instagramu. Tam jsem jako luciemin a stalo se z toho minty. V názvu jsem tak trochu unikátní. Nechtěla jsem, aby tam bylo moje jméno. Každý druhý blog se jmenuje podle nějaké holky a pak člověk neví, který je který.

Jak často přidáváte příspěvky?

Snažím se každé tři dny. Občas to ale nevyjde. Někdy mám o čem psát, ale nemám třeba fotky. Nebo mám hromadu fotek a nápadů, ale nestíhám vydávat články.

Plánujete točit i videa?

Ano. Měla jsem to v plánu už před měsícem, ale kvůli bakalářce jsem to nestíhala.

Poznávají vás třeba lidé na ulici?

Nestává se, že by za mnou přišli na ulici a řekli ahoj. Spíš mi napíší zprávu, že mě viděli tam a tam. Není to ale osobní kontakt. Já bych byla radši, kdyby přišli za mnou a mohli bychom si popovídat, protože je třeba znám z instagramu podle přezdívky.

Klíčová slova: mintyblog, crossfit, paleo, Lucie Minářová

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.