25.03.2017 21:24


Děti přivítaly jaro v brněnské zoologické zahradě

Autor: Kristýna Kucharčíková | Kurz: Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Návštěvníci brněnské zoologické zahrady si mohli užít akci s názvem Vítání jara. Součástí speciální prohlídky byly soutěžní hry pro děti, výtvarné dílny a jarní tradice vyhánění zimy nebo zdobení líta. Příchozí měli také možnost zhlédnout vyšší počet komentovaných krmení zvířat, než bývá zvykem ve všední dny. Největší zájem byl o krmení lachtanů a tygrů. Speciální jarní program zaměstanci zoo nachystali na sobotu 25. března.

Děti kácí Moranu. Foto: Kristýna Kucharčíková

Brno – Organizátoři akce Vítání jara připravili v brněnské zoologické zahradě v sobotu 25. března naučné a výtvarné aktivity pro děti, které zakončily slovanské jarní tradice vyhánění zimy a zdobení líta. V průběhu celého dne mohli návštěvníci také vidět sérii komentovaného krmení zvířat.

Dopolední program se nesl ve znamení interaktivní soutěžní hry pro děti. V té měly děti zjišťovat odpovědi k otázkám, které obdržely hned u vstupu, na stanovištích rozmístěných po celém areálu zoologické zahrady. Úspěšní řešitelé soutěže se tak například mohli dozvědět, že v Africe žijí asi dva tisíce Grévyho zeber nebo že těžkopádný bizon může běžet až rychlostí šestapadesáti kilometrů v hodině. Zájemci si také mohli s pomocí asistentek ve výtvarné dílně nakreslit obrázky s jarními motivy nebo vyrobit rozkvetlou třešeň.

Doprovodným programem byla i řada komentovaných krmení zvířat. Během krmení tygra sumaterského průvodce prozradil, že chovatelé na tygrech aktuálně testují metodu aromaterapie, jíž se snaží mezi samcem a samicí navodit romantickou atmosféru. „Zní to trochu bláznivě, ale vůně, které si naši tygři při prvním pokusu vybrali, se velmi shodovaly s tím, co nám poradili, a jak je odhadli aromaterapeuti,“ řekl průvodce. Zda je tento postup skutečně účinný, se návštěvníci dozvědí nejdříve za tři měsíce. Minimálně tak dlouho totiž trvá březost tygra sumaterského. Velkému zájmu se tradičně těšilo i krmení lachtanů, kteří na pokyny chovatelů předvedli některé nacvičené kousky jako stojku nebo mávání ploutví.

Odpoledne pak bylo věnované starobylým jarním tradicím. Návštěvníci se nejprve pokusili vyhnat zimu a svrhnout Moranu pomocí papírových koulí, které na ni házeli. Tato taktika se ovšem neosvědčila, proto byly na pomoc přizvány děti, které ji nakonec shodily tažením za lano. Po vyhnání zimy příchozí ozdobili mladý stromek neboli líto barevnými fáborky, jež obdrželi od asistentek. Následovalo vyhlášení pěti výherců exotického plyšového zvířete a pěti výherců rodinného pobytu ve wellness centru, vybraných z účastníků soutěže s nejlepšími výsledky. Hlavní moderátor akce Michal Vaňáč si poté s diváky ještě zarecitoval jarní říkadlo Přišlo jaro do vsi a popřál mnoho radosti do nadcházejících jarních měsíců.

Návštěvníci se zdáli být s průběhem programu spokojení. „Jsme tu hlavně kvůli vnučce, ale s manželem se nám to líbí, mají to hezky připravené. Jako jediné negativum bych viděla nedostatek parkovacích míst, s tím jsme měli ráno velký problém,“ řekla účastnice Vítání jara Alena. Problémy s parkováním mohly být způsobené nízkou kapacitou parkoviště, ale i nadprůměrnou návštěvností akce, kterou potvrdila pokladní Zoo Brno, s tím, že ještě před ukončením soutěže byly kompletně rozdány všechny soutěžní kartičky na obou vstupních pokladnách.

Klíčová slova: Zoo, Brno, Vítání jara, zvířata

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.