08.04.2017 09:49


Festival sladkostí nabízí ochutnávky i cukrářské dílny pro děti

Autor: Kristýna Kucharčíková | Kurz: Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Milovníci cukrovinek si přijdou na své v bohunickém obchodním centru Campus Square. Festival sladkostí mají zájemci možnost navštívit od pátku 7. dubna do soboty 8. dubna. V obou dnech mohou lidé ochutnávat pamlsky domácích cukrářů a soutěžit o dárkové koše plné sladkých specialit či jiných cen. Pro děti organizátoři nachystali tradiční cukrářské aktivity, u kterých se zabaví.

Stánek s ochutnávkou marmelád. Foto: Kristýna Kucharčíková

Brno – Festival sladkostí zahájil v pátek 7. dubna v areálu brněnského bohunického kampusu moderátor rádia Krokodýl Jaroslav Hemala. Návštěvníky vyzval, aby se neostýchali produkty u stánků ochutnávat a aby se zapojili do soutěže, která měla jedinou podmínku. „Každého, kdo správně odhadne počet lízátek zavěšených na stromě mezi stánky, zařadíme do slosování o ceny festivalu,“ uvedl Hemala. O ně mohou účastníci soutěžit až do slavnostního ukončení akce, které se odehraje v sobotu 8. dubna v 19 hodin.

Hned u vstupu zájemci výměnou za účtenku z kterékoliv prodejny obchodního centra obdrží umělohmotnou kraslici. Pokud ji nazdobí, získají malou sladkou odměnu. Děti se pobaví u výtvarných dílen. Mohou zdobit perníčky nebo modelovat cukrovou hmotu. Celý festival již od pátku oživuje také velký plyšový maskot, který rozesmívá děti i dospělé.

Festival je především příležitostí pro malé nebo úzce zaměřené cukráře, kteří zde mohou předvést své výrobky. „Jde o to, jestli preferujete jemnější chuť nebo třeba hutnou hořkou čokoládu. Příchutě pak máme různé – mátu, jahodu, vlašský ořech, ale třeba i chilli,“ vysvětlila specialistka na čokoládové lanýže Tereza Navrátilová.

Návštěvníci, kteří na akci přišli, byli s programem spokojeni. „Odskočila jsem si o polední pauze jen nakoupit, ani jsem nevěděla, že se tu něco koná. Ale ochutnala jsem muffiny a koupila domů nějaké pralinky. Je to takové zpestření,“ ocenila účastnice festivalu Jana Řepová. „Nejvíc se mi líbí pes (maskot festivalu pozn. red.) a zdobení vajíčka,“ popsala své zážitky šestiletá Žaneta.

Klíčová slova: festival, sladkosti, kampus

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.