20.03.2017 11:40


Fotoreportáž: Classic Show Brno 2017

Autor: Tomáš Sůsa | Kurz: Stisk | Kategorie: Zpravodajství

O víkendu 17.-19. března 2017 proběhl na brněnském výstavišti již šestý ročník Classic Show Brno, což je výstava a veletrh historických vozidel. Návštěvníci si mohli prohlédnout či dokonce koupit bezpočet nádherných aut i motorek. Kromě toho nechyběly ani nejrůznější doplňky, modely aut či obrazy. Akci doplňovala také módní přehlídka dobového oblečení. 

BrnoJiž po šesté se sešli na brněnském výstavišti milovníci starých automobilů a motorek. V hale se mísí různorodá směsice návštěvníků. Malé děti zvědavě brousí kolem vystavených skvostů a hrdí majitelé rádi na potkání vypraví se stejnou dětskou radostí příběh svého auta. 

Autor: Tomáš Sůsa

Základem celého veletrhu jsou stovky vyřadovaných, nablýskaných aut, která jejich majitelé přijeli pyšně předvádět. 

Autor: Tomáš Sůsa

Samozřejmě nechybí ani potěšení pro milovníky jedné stopy. 

Autor: Tomáš Sůsa

Zvědavá návštěvnice si detailně prohlíží interiér jednoho z vystavených vozů. Není příliš složité získat podrobnou prohlídku, majitel totiž nikdy není daleko od svého miláčka. 

Autor: Tomáš Sůsa

Většina vystavovaných kusů je zároveň i naprodej. Například tento překrásný Hudson Super-Six z roku 1929 si může zájemce odvézt za vskutku lidových 62 tisíc eur (v přepočtu zhruba 1 650 000 Kč). 

Autor: Tomáš Sůsa

Kdo se necítí na nákup celkého vozu, má na výběr i z detailně zpracovaných modelů. Některé jsou akorát do kapsy a jiné mohou dominovat i velké poličce. 

Autor: Tomáš Sůsa

K vidění však nejsou jen auta v perfektním stavu. Mnoho restauratérů přivezlo ukázat i rozdělanou práci. „Dát takové auto dokupy trvá třeba 4 tisíce hodin,“ říká Martin Treschl, který auto renovuje. Opravováním veteránů se zabývá již déle než pětadvacet let a podle svých slov o práci nouzi nemá. 

Autor: Tomáš Sůsa

Součástí veletrhu byla letos poprvé také modní přehlídka. A nejen ledajaká. Jedna za druhou se mezi auty procházejí krásné dámy v dobových modelech, které se krásně hodí k vystavovaným strojům. Jen naskočit a odjet do minulosti. 

Autor: Tomáš Sůsa

V kostýmu přišli také členové Klubu policejní historie Brno. Hrdě se procházejí výstavištěm ve starých uniformách a přivezli s sebou i mnoho dalších historických artefaktů, které dokumentují historii brněnské policie. 

Autor: Tomáš Sůsa

Kromě automobilů a motorek je k vidění také mnoho jejich obrazů. Jedním z autorů je i Jan Sachr, který se svými obrazy objíždí nejrůznější srazy veteránů. Není to práce na plný úvazek, aby se malováním veteránů mohl živit, musel by zkusit štěstí v zahraničí. „Dneska mi to tu zaplatí asi jen účast. Ale stojí to za to, je tu skvělá komunita lidí a moc rád se sem vracím,“ usmívá se Sachr. 

Autor: Tomáš Sůsa

„Úplně ze všeho nejvíc se nám líbí támhleten Golf,“ směje se návštěvnice Kristýna Nováková a ukazuje na Golf I Cabrio z roku 1988, který stojí opodál. „Je na něm něco kouzelného,“ přikyvuje její manžel Pavel. Oba pravidelně navštěvují srazy veteránů a už se těší i na další ročníky. „Nás si nefoťte, na nás není nic zajímavého!,“ říká Kristýna když si chystám foťák. „Raději toho golfíka, ten se bude všem líbit,“ dodává se smíchem Pavel a společně odcházejí zkoumat další skvosty, které výstaviště letos nabídlo.

Přečtěte si také článek o sběrateli aut, který se zúčastnil Classic Show 2017.

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.