07.05.2017 20:46


Fotoreportáž: Majálesový průvod doprovázely známé kapely

Autor: Lenka Látalová | Kurz: Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Průvod studentů se v sobotu dopoledne řítil Brnem na festival Majáles. Za doprovodu pěti alegorických vozů se živými kapelami si lidé vykročili z náměstí Svobody až na brněnské výstaviště. Tomáš Klus, Marpo, Rybičky 48, Jelen, nebo Vypsaná fiXa studentům na cestu hráli své písničky. Spolu s hudebníky se ve vozech vezli kandidáti na krále a královnu Majálesu. 

Brno - „Vážené dámy, jak je to s vámi, dovolte otázku. Vážené dámy, jak je to s vámi, věříte ještě na lásku.“ I tato píseň od Rybičky 48 v sobotu rozezněla náměstí Svobody. O půl jedenácté dopoledne se Brňané sešli na náměstí Svobody, aby společně vyrazili na každoroční festival Majáles. Tentokrát však všechny čekala novinka. Průvod doprovázely živé kapely. Každá škola, Vysoké učení technické, veterinární univerzita, Masarykova i Mendelova univerzita, pozvala svou kapelu, která jim na cestu hrála. Střední školy svou hudbou povzbuzovala Vypsaná fiXa.

Foto: Lenka Látalová

Návštěvníci Majálesu se sešli na náměstí Svobody, kde vrcholily přípravy na začátek Majálesového průvodu. Zástupci Masarykovy univerzity rozdávali modré vlaječky a kreslili studentům na tvář logo školy. Každá univerzita si zvolila barvu, do které se jejich studenti oblékli, aby ji co nejvíce podpořili. K doprovodu jim hrála kapela Rybičky 48.

Foto: Lenka Látalová

Vysoké učení technické roztančilo náměstí Svobody hned na začátku setkání. Brňané je rozeznali podle červené barvy a písniček od kapely MARPO & TroubleGang. 

Foto: Lenka Látalová

Průvod čtyř univerzit a jedné střední školy pokračoval trasou Zámečnická, Dominikánské náměstí, Šilingrovo náměstí, Pekařská a Mendlovo náměstí. Pouť lidé zakončili až na výstavišti. Ulice však byly zaplněné už od náměstí Svobody.

Foto: Lenka Látalová

Policisté v ulicích korigovali dopravu, řidiči aut se tak ve městě chvíli zdrželi. 

Foto: Lenka Látalová

Na studentech bylo vidět, že si akci užívají. Vlaječky, balónky a hlasité projevy doprovázely celý průvod. „Snažila jsem se svou univerzitu co nejvíce podpořit pokřikem, na Majálesu jsem pak už měla vyřvané hlasivky,“ řekla studentka Masarykovy univerzity Dominika Pirklová.

Foto: Lenka Látalová

Studenti středních škol si mohli při průvodu poslechnout známé hity od Vypsané fiXy.  „My máme všechno, co chcem, my máme dobrou náladu,“ zpívala většina. Střední školy se barevně nerozlišovaly, studenti se oblékli dle svého vlastního výběru.

Foto: Lenka Látalová

Zemědělskou univerzitu MENDELU však kolemjdoucí snadno rozeznali podle zelené barvy. Někteří studenti si pořídili i zelené pivo, které jim ladilo se zbytkem kostýmu. 

Foto: Lenka Látalová

Studenti se mezi sebou hecovali. Soutěžili například o to, kdo nejrychleji vypije své pivo. 

Foto: Lenka Látalová

K průvodu studentům zemědělské univerzity hrál Jelen, který je známý hity Co bylo dál, Magdaléna nebo Světlo ve tmě.

Foto: Lenka Látalová

Veterinární a farmaceutická univerzita si zvolila bílou barvu. Svůj vůz měli dokonce vyzdoben bílými rukavicemi, které znázorňovaly mléčné žlázy od krávy. Průvodem je doprovázel Tomáš Klus se svými romantickými písněmi.

Foto: Lenka Látalová

Studenty Masarykovy univerzity ve fandění podporovali i kandidáti na Krále a Královnu Majálesu. Král Caesar lidem rozhazoval modré vlaječky a snažil se, aby z průvodu bylo vidět co nejvíce modré barvy. Společně s královnou Cleo byli oblečeni ve stylu antického Říma.

Foto: Lenka Látalová

Masarykově univerzitě fandili nejen studenti, ale také další návštěvníci Majálesu.

Foto: Lenka Látalová

Vysoké učení technické sice mělo nejmenší alegorický vůz, ale tento nedostatek dohnali třemi luxusními auty.

Foto: Lenka Látalová

V průvodu měli i svého maskota, který tančil do rytmu. 

Foto: Lenka Látalová

Na výstaviště technici dojeli v dobré náladě. Několik studentů rozhýbalo i jejich alegorický vůz. „Myslím si, že jsme my, studenti techniky, dali do fandění všechno. Někteří dokonce tančili i na voze, to se mi líbilo,“ sdělil student Václav Dostál.

Foto: Lenka Látalová

Na výstavišti si pak všichni studenti společně zazpívali. Od dvanácti hodin se otevíral areál Výstaviště, lidé si hned ze začátku mohli poslechnout vystoupení vítězů ze souboje studentských kapel (psali jsme zde). Poté zahrály kapely z průvodu, ale i další hvězdy jako No Name, Majk Spirit nebo Mandrage.

Klíčová slova: Majáles, průvod, živé kapely

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.