24.05.2016 21:41


Fotoreportáž: Pitné studánky z lesů ještě nevymizely

Autor: Diana Dulínková | Kurz: Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Studánky a lesní prameny jsou turisty v Česku velmi často vyhledávanými cíli. Obvykle se nacházejí v malebných krajinách. O tyto přírodní památky je nutné se starat, aby postupně ze země nevymizely. Národní registr pramenů a studánek se snaží zaznamenávat všechny tyto zdroje a spolu s Mladými ochránci přírody se v rámci projektu Zachraňme studánky snaží o studánky pečovat a zaznamenávat jejich polohu.

Uherskohradišťsko - V chráněné krajinné oblasti Bílých Karpat se nachází mnoho lesních pramenů. V okolí vesnice Březová se kromě známé Janáčkovy kyselky, která je plná železa a má svoji zvláštní chuť nachází také studánka „U Kapličky“. Studánka se nachází v lese a znají ji především místní obyvatelé.

V blízkosti studánky se nachází mokřady, které byly objeveny v roce 2012. Rostou zde velmi vzácné rostliny. Část lesa bylo zbaveno stromů, aby se do území vrátily prameništní rostliny a živočichové.V blízkosti studánky se nachází mokřady, které byly objeveny v roce 2012. Rostou zde velmi vzácné rostliny. Část lesa byla zbavena stromů, aby se do území vrátily prameništní rostliny a živočichové.

Lesy lemují rozsáhlé louky, na kterých se pasou krávy.Lesy lemují rozsáhlé louky, na kterých se pasou krávy.

Pohled na studánku a kapličku, o kterou se starají místní obyvatelé. Pro žíznivé poutníky jsou celoročně přichystány hrnečky zavěšené na stromě nad studánkou.Pohled na studánku a kapličku, o kterou se starají místní obyvatelé. Pro žíznivé poutníky jsou celoročně přichystány hrnečky zavěšené na stromě nad studánkou.

Pitný pramen teče z útrob lesa.Pitný pramen teče z útrob lesa.

Okolí studánky je vybavené posezením pro poutníky.Okolí studánky je vybavené posezením pro poutníky.

Od Kapličky můžou turisté pokračovat dál do lesa.Od Kapličky můžou turisté pokračovat dál do lesa.

Nezkušený poutník bez orientačního smyslu se v lesích může snadno ztratit.Nezkušený poutník bez orientačního smyslu se v lesích může snadno ztratit.

Místní děti ukazují na pulce v nedalekém rybníčku.Místní děti ukazují na pulce v nedalekém rybníčku.

Klíčová slova: prameny, Březová u Uherského Brodu, Bílé Karpaty, les

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.

Přehled komentářů

surbhi sharma | 06. 06. 2016, 08:53
There's a lot of interesting info here! I'm very grateful for the post! @ http://packersmovershyderabadcity.in/