13.05.2016 20:15


I Ostrava má svůj malý Oktoberfest

Autor: Kateřina Paraiová | Kurz: Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Pivo, zabíjačkové hody, hokej a k večeru cimbálová muzika. I tak se dá charakterizovat ostravský festival minipivovarů v areálu RnR Garage Martinov. Pořadatelé akce umožnili návštěvníkům vyzkoušet bezmála čtyřicet druhů piv z regionálních, ale i vzdálených pivovarů. 

Ostrava – Nejznámější svátek piva je bezpochyby německý Oktoberfest. Festival minipivovarů považují místní za jeho komornější ostravskou verzi. Také na rozdíl od toho mnichovského trvá pouze dva dny. Již po osmé měli návštěvníci možnost ochutnat kolem čtyř desítek druhů piv, hlad zahnat domácí zabijačkou a poslechnout si cimbálovou muziku. Celá akce se pořádala v areálu RnR Garage Martinov. Ke klubu patří i minipivovar se svým pivem Garážmistr.

Garage klub je proslulý svou výzdobou z 50. let. Autor: Kateřina Paraiová

Atmosféru doplnily klasické soutěže, jako je pití tupláku na čas nebo kdo udrží v ruce půllitr nejdéle. Celou akcí provázel kromě moderátora i sládek Pavel Salaj, který přinášel informace a komentoval jednotlivá piva. „Letos jsme tu poprvé a musím říct, že je to tu parádní, překvapilo mě, že tu pouští i hokej. Jinak pivo a jídlo super, příští rok si to asi zopakujeme,“ řekl návštěvník Lukáš Tolčan.

Ke vstupence návštěvník dostal pivo zdarma. Omezil se i počet skla na osobu, každý si zaplatil zálohu za svůj vlastní půllitr, do kterého mu poté čepovali pivo. Garage patří Marcelu Woodmanovi, který je známým českým rock'n'rollovým muzikantem. Klub je známý svým vzhledem 50. let.

V České republice je registrovaných sto dvacet pivovarů. Tyto subjekty se vyznačují výstavem piva do deseti tisíc hektolitrů. Jejich počet každoročně přibývá. Podle Českomoravského svazu minipivovarů je v Moravskoslezském kraji registrováno třináct takovýchto zařízení.

Klíčová slova: pivo, minipivovary, Ostrava, festival

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.