28.04.2017 09:16


Impact Hub MashUp pomáhá inovativním projektům v začátcích

Autor: Jan Kočenda | Kurz: Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Organizátoři coworkingového centra a podnikatelského inkubátoru Impact Hub Brno už po desáté uspořádali akci zvanou Impact Hub MashUp, kterou pomáhají lidem s rozvojem podnikání. Představitelé začínajících projektů ve stručnosti přiblížili divákům svůj záměr a ti pak vybrali nejlepší z nich.

Foto: Roman Dobusch  MashUp je skvělou příležitostí pro všechny začínající podnikatele.

Brno – Lidé z Impact Hub Brno uskutečnili 27. dubna jubilejní desátý MashUp. Je to událost, díky které inovátoři začínajících projektů mohou zviditelnit své myšlenky a navázat tak spolupráci nebo inspirovat ostatní. Celkem představili deset projektů. Nejlepším z nich se na základě hlasování diváků stal Invent medical.

Cílem je dát prostor lidem se zajímavými projekty. „Mají možnost se představit, navázat kontakty a inspirovat publikum,“ řekla koordinátorka MashUpu Kateřina Martínková. Myšlenku akce si chválí i prezentující, kteří jsou vděční, že se mohou podělit o svou vizi. „Je to výborný nápad. Opravdu mě to nadchlo. Dnes jsme přišli propagovat naši práci a myslím, že to splnilo svůj účel,“ chválil událost účastník David Janků, který představil Spolek pro efektivní altruismus.

Prezentující si vybírá tým lidí z Impact Hubu. Snaží se hledat české autorské projekty, které mají potenciál zaujmout svou originalitou. „S týmem si sami vyhlížíme projekty, které mají zajímavé technologické postupy, vyvíjí inovace nebo mají společenský přesah. Chceme, aby to byly neotřelé nápady, které jsou pro lidi atraktivní,“ dodala Martínková.

Po dobu prezentací se zapojovali i diváci. Prostřednictvím mobilní aplikace mohli po každém vystoupení ohodnotit projekt, nebo vyjádřit zájem o jeho produkt či spolupráci. Velkým přínosem pro ně bylo i čerpání inspirace pro své vlastní snažení. „Na MashUpu jsem podruhé a líbí se mi, že se dozvídám novinky ze všech různých oborů a mám možnost potkat nové lidi,“ řekla divačka Gemma D’Auriová.

Diváci v závěrečném hlasování zvolili jako nejlepší projekt Invent medical, který si je získal svým inovativním přístupem v medicíně. Inovátoři ukázali například způsob, jak nahradit sádru za protézu, kterou lze vytisknout v 3D tiskárně. „Věříme, že zdravotnictví nemusí bolet. Nová generace těchto možností přinese lidem jedinečné pomůcky, které vyrobíme každému na míru,“ objasnil svůj cíl prezentující Jan Rosický.

Impact Hub je celosvětová síť, která se neustále rozrůstá. Momentálně má dvaaosmdesát poboček po celém světě. V České republice jsou kromě Brna také v Praze či Ostravě a dohromady čítají zhruba 1200 členů. MashUp je událost celosvětového formátu, v Brně se koná šestkrát do roka.  Další se uskuteční 21. června.

Klíčová slova: Impact Hub, MashUp, coworking, podnikatelský záměr

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.