26.04.2017 21:46


Jihomoravské inovační centrum podpořilo nadějné firmy dohromady čtyřmi miliony korun

Autor: Jan Vostal | Kurz: Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Zástupci Jihomoravského inovačního centra a města Brna vylosovali firmy, jež obdrží kreativní poukaz v hodnotě pětasedmdesáti procent nákladů na jejich projekty. Ten dostane celkem třiačtyřicet firem a kreativců.

Firmy losovali zástupci města Brna. Foto: Jan Vostal

Brno – Představitelé města Brna a Jihomoravského inovačního centra dnes vylosovali v Rytířském sále Nové radnice v Brně čtyřicet firem, které získají poukaz na proplacení pětasedmdesáti procent nákladů projektu, maximálně však sto tisíc korun. Podporu dostanou také další tři firmy ze seznamu náhradníků, na které zbyly prostředky. „Rozvinuté a nápadité prostředí pomáhá udržovat talentované lidi v regionu a přispívá ke konkurenceschopnosti firem,“ uvedl primátor Brna Petr Vokřál. 

Město Brno vyčlenilo na celý program čtyři miliony korun. Peníze jsou rozděleny mezi jednotlivé vylosované žádosti. Minimální částka pro firmy je padesát tisíc a maximální sto tisíc korun. „Investice do kulturních a kreativních odvětví, jež jsou nezanedbatelnou součástí městského ekosystému, má významný dopad na inteligentní a trvale udržitelný rozvoj celého regionu,“ vysvětlil náměstek primátora Jaroslav Kacer. 

V letošním roce se do programu přihlásilo celkem 110 firem a 195 kreativců. V minulém roce projevilo zájem o podporu 212 zájemců. Inovační centrum se letos omezilo pouze na technologické firmy. „Jsou to otevřené dveře. Firmy by na tyto projekty často nedaly peníze, přišlo by jim to zbytečné,“ řekl kreativec Pavol Bigoš, jehož projekt zástupci města vylosovali. Podle projektové manažerky Haliny Jílkové je losování jednodušší než sestavování komise, jež by vybírala vhodné kandidáty. Tento způsob výběru vychází také z tradice inovačních poukazů, které centrum rozdávalo už dříve.

Registrace firem do programu trvala od 2. ledna do 17. února, kdy mohly podávat žádosti o poukaz. Po absolvování semináře si vybraly kreativce, s nímž chtějí spolupracovat a společně sestavili návrh projektu. Všechny kupóny jsou propláceny zpětně. Firmy musí projekt realizovat do konce listopadu. Pokud tak neučiní, nárok na proplacení zaniká.

Jihomoravské inovační centrum ve spolupráci s městem Brnem podporuje firmy druhým rokem. V minulosti vyhrála voucher například firma, jež vyrábí mikroskopy umožňující 3D zobrazení. Po navázání spolupráce s kreativní agenturou poté vytvořila nový web a získala firemní identitu.

Detailní seznam příjemců kreativních poukazů je dostupný na stránkách Jihomoravského inovačního centra zde.

Klíčová slova: JIC, Brno, firmy, kreativci

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.