31.10.2016 19:10


Kavárenská tramvaj má v sobě spojit dva symboly Brna

Autor: Přemysl Šimák | Kurz: Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Po Šalina pubu by se po brněnských kolejích mohla prohánět také tramvaj nabízející kávu. Dopravní podnik by tím chtěl k sobě přiblížit dvě známé brněnské charakteristiky. Projekt je zatím v počáteční fázi příprav.

Brno – Káva na každém rohu a všude cinkající šaliny – právě to jsou dva prvky neodmyslitelně patřící k jihomoravské metropoli, které chce Dopravní podnik Kavárenskou tramvají k sobě přiblížit. „Vycházíme z toho, že Brno je městem kaváren už odnepaměti, a tak jsme si řekli, proč tohle prostředí nepřenést i do hromadné dopravy,“ popsala mluvčí Dopravního podniku Barbora Lukšová.

Dopravní podnik nedávno vypsal výběrové řízení na strategického partnera, který by se projektu ujal. „Návrhy je možné podávat až do 21. listopadu. Partner, který pro nás bude nejlepší, s námi bude spolupracovat na veškeré agendě: od běhání po úřadech, přes návrh interiéru tramvaje až po její vlastní provoz,“ doplnila Lukšová.

Mluvčí také vyjádřila, že projektem by chtěli změnit pohled veřejnosti na městskou dopravu. „Nemusí to být jen o tom dostat se z jednoho bodu do druhého. Představte si, že sedíte v tramvaji, popíjíte kávu a prohlížíte si krásy Brna. To je vzkaz, který se snažíme veřejnosti předat,“ řekla Lukšová. Brňanka Tamara Hudcová, která tramvají jezdí denně, si ale myslí něco jiného: „Mně to přijde zbytečné. Peníze, které na to padnou, by mohly místo toho jít třeba na opravu zastávek,“ vyjádřila se.

Kavárenská tramvaj by měla jezdit v určité dny v pravidelné časy po vymezených okruzích ve městě. Připomíná tak již fungující Šalina pub. Ten vznikl v roce 2013 a po Brně krouží každý pátek od šesti do desíti večer, vždy od dubna do konce října.

Klíčová slova: Kavárenská tramvaj, DPMB, káva, šalina, Brno

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.