14.04.2017 21:29


Lidem chybí telefon s dlouhou výdrží a rádi vzpomínají, říká Petr Klimeš k návratu telefonu Nokia 3310

Autor: Martina Ivanová | Kurz: Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Nokia 3310 by se nejpozději v květnu měla objevit na českém trhu. Společnost HMD Global, která v současné době mobilní telefony pod značkou Nokia produkuje, slibuje návrat ikony. Mobil je dnes prodlouženou rukou téměř každého člověka. Může být ale pro někoho ještě atraktivní tlačítkový telefon, který letos slaví sedmnácté narozeniny?

Nejeden čtenář si jistě vzpomene, že nějakou z tlačítkových Nokií vlastnil i on

 

Praha – Nerozbitný telefon a hra had, to je pravděpodobně první, co se čtenáři vybaví, když se řekne Nokia 3310. V druhé polovině února výrobce ohlásil návrat legendy. Takzvaná „třicettřidesítka“ bude opět k mání. Nokia šla ale s dobou. Zákazníka čeká nový kabát telefonu, který je tím původním spíše inspirovaný. Nechybí barevný displej, fotoaparát, zdířka pro paměťové karty, nebo možnost připojení sluchátek. Lákadlem je dlouhá výdrž, kterou výrobci slibují až jeden měsíc.

Může být takový telefon pro zákazníky zajímavý? „Zájem určitě bude, lidem chybí telefon s dlouhou výdrží. A svou roli sehraje určitě i nostalgie, protože lidé rádi vzpomínají,“ říká Petr Klimeš, který je zakladatelem facebookové skupiny Retro mobilní telefony, kde se sdružují sběratelé a příznivci starých telefonů.

„Očekávání na reinkarnaci byla veliká a věřím, že mobil bude mít úspěch, ale nemyslím si, že bude masový. Navíc se objevila informace, že nová 3310 je vlastně Nokia 222 s jinými kryty a hrou had takže to na extra zájem nevidím,“ říká sběratel Martin Šebesta. Podobný názor sdílí i další z členů skupiny. „Nokia se pokusila navázat na původní model tak, že převlékla do nového kabátu svůj jiný model a přidala do základu hru had, což není samo o sobě nikterak originální,“ myslí si sběratel Alexej Sidorenko, který dodává, že podobná praxe je běžná i u jiných výrobců a často zaujme, tedy svůj účel plní dobře.

Klimeš, který považuje původní Nokii 3310 pro její dlouhou výdrž, nepřeberné množství krytů a nesmrtelný design za jeden ze svých oblíbených modelů, přesto nákup nového modelu neplánuje. „Stejně jako jsem telefony začal z nostalgie sbírat, tak i nový model si pořídím možná někdy později, z nostalgie,“ říká Klimeš.

Co si o novém telefonu myslí uživatelé jeho předchůdce? „O tom, že vychází nový model, jsem slyšel. Chtěl bych ho koupit spíš tátovi. Já už mobil používám na věci, co ani ten nový bohužel neumí,“ říká bývalý majitel nejslavnější Nokie Jan Vochomůrka. Navíc nepopírá lehkou nedůvěru k novému modelu. Obává se, že telefon ničím vynikat nemusí a veškerý poprask kolem něj je způsobený jen dobrým marketingem. Další uživatelka telefonu sdílí podobný názor. „O návratu modelu vím, ale opravdu o jeho nákupu neuvažuji, ale věřím, že například senioři by mohli telefon ocenit. Znovuzrození třicettřidesítky považuji jen za reklamní tah, vždyť ani nebude vypadat stejně,“ uzavřela Marie Zelená.

Klíčová slova: Nokia 3310, Nokia, Snake, HMD Global

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.