14.05.2016 13:25


Majálesový průvod středoškoláků prošel Blanskem

Autor: Veronika Jelínková | Kurz: Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Studenti Gymnázia Blansko, Obchodní akademie a Střední zdravotnické školy v Blansku slavili včera jedenáctý majáles. Průvod masek procházel tradičně přes centrum Blanska a pokračoval do parku blanenského zámku, kde měly třídy předvést různá vystoupení. Tento doprovodný program museli ale organizátoři kvůli špatné předpovědi počasí zrušit. I přes to budou moci zájemci zhlédnout některá vystoupení na internetových stránkách gymnázia.

Blansko - Jedenáctý majálesový průvod studentů středních škol v Blansku včera procházel městem. Letos ho pořádali žáci a učitelé z Gymnázia Blansko a také král a královna majálesu byli z této školy. Účastníci akce v maskách vyrazili od Obchodní akademie a Střední zdravotnické školy a u gymnázia se k nim přidali další. Potom pokračovali přes centrum města a průvod ukončili v zámeckém parku, kde měl být doprovodný program. Ten museli organizátoři kvůli nepříznivé předpovědi počasí zrušit.

Průvod gymnázia. Foto: Veronika Jelínková

Gymnazisté představovali jednotlivé země světa. Sledující tak mohli vidět například gejši z Japonska, hráče ragby z Nového Zélandu nebo vojáky z Ruska. "Studenti obchodní akademie neměli jednotné téma, ale každá třída si odhlasovala vlastní," řekla jedna z organizátorek Alena Pernicová. V průvodu tak šli například i sportovci nebo miminka. Podle současné studentky Evy Zatloukalové se majáles povedl. "Účastním se ho už poněkolikáté a myslím si, že oproti loňsku je mnohem lepší. Je škoda, že kvůli počasí není doprovodný program," popsala svůj dojem Zatloukalová.

Na pódiu v zámeckém parku měla každá třída představit svoje masky. "Po ne zrovna ideální předpovědi počasí jsme museli včera program zrušit, protože by byl problém s ozvučením a další technikou. Sice nakonec neprší, ale je chladno. Myslím si, že studenti si průvod i tak užili," uvedla Pernicová. Kromě jednotlivých tříd měla v parku vystoupit skupina Foreplay z gymnázia a návštěvníci měli mít možnost vidět i taneční vystoupení obou škol.

Doprovodný program postrádali i bývalí studenti gymnázia, kteří se na průvod přišli podívat. "Kromě toho, že mi chybí vystoupení v parku, mě také mrzí, že už není majáles spojený s posledním zvoněním. Letošní maturanti jsou tak z této akce vynecháni. Masky samotné se mi však líbily," okomentovala to Romana Hrivňáková, které se majálesy líbily více, když se jich sama aktivně účastnila. Stejný názor má i další bývalý student Karel Konopiský. "Myslím si, že když jsme chodili v maskách my, byly majálesy lepší. Také je škoda, že tu není pódium s doprovodným programem a stánek s občerstvením," řekl Konopiský.

I přesto, že se vystoupení v blanenské zámeckém parku nekonala, většina tříd svá představení masek natočila na video. To pak škola umístí na svoje internetové stránky.

Klíčová slova: majáles, Blansko, gymnázium, obchodní akademie

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.