29.09.2016 00:15


Městská policie chrání Brno již 150 let

Autor: Přemysl Šimák | Kurz: Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Brněnští městští policisté ve středu oslavili stopadesáté výročí svého založení. V areálu koupaliště Riviéra přichystali pro veřejnost rozsáhlou akci s názvem Retro - Neretro. Dali tak Brňanům možnost nahlédnout do jejich každodenního života.

Součastí zahájení byla i salva z historických pušek

Brno - Oslavy jubilea začaly v deset hodin dopoledne slavnostním nástupem strážníků v historických uniformách. Poté si mohli návštěvníci na více než dvaceti stanovištích vyzkoušet nejrůznější aktivity spojené s prací strážníka, například střelbu na terč. „Celý život jsem pracoval u policie, takže dnešek vnímám především s jistou dávkou nostalgie,” komentoval zahájení šéf brněnských strážníků Bohumil Šimek. 

Právě Šimek je lídrem jihomoravské kandidátky hnutí ANO pro nadcházející krajské volby. Jakoukoli spojitost ale Šimek odmítá. „Myšlenku na oslavu jubilea a finance na celou akci jsme museli plánovat rok dopředu a v té době jsem ještě vůbec nevěděl, že budu kandidovat,” objasnil.

Akce se zúčastnilo přes tři tisíce návštěvníků a na uskutečnění se podílelo přes 150 pracovníků městské policie a dalších bezpečnostních složek. „Areál Riviéry se ale dneškem neuzavře. Zůstane pro širokou veřejnost přístupný tak dlouho, jak jen to dovolí počasí. Atrakce si tak budou moci návštěvníci vyzkoušet i v následujících dnech,“ informoval mluvčí Městské policie Brno Jakub Ghanem.


Klíčová slova: Brno, městská policie, výročí

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.