09.03.2017 10:45


Mezi návštěvníky výstavy orchidejí poletují exotičtí motýli

Autor: Kristýna Hortvíková | Kurz: Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Pracovníci botanické zahrady v areálu Mendelovy univerzity chystají pro veřejnost v letošním roce celkem pět různých akcí. Ta první, březnová, je ve znamení exotiky. Účastníci výstavy si tak prohlédnou na dva tisíce druhů orchidejí z obsáhlé sbírky univerzity a exotické motýly speciálně dovezené z Anglie.

Exotičtí motýli volně poletují mezi lidmi a orchidejemi. FOTO: Kristýna Hortvíková

Brno – Orchideje a exotické motýly mohou na výstavě v zahradě Mendelovy univerzity příchozí obdivovat od 3. do 20. března. Výstava je otevřená denně od 10 do 18 hodin za vstupné 100 korun. Orchideje jsou rozmístěny do tří částí, přičemž v jedné z nich mají své místo motýli, kteří volně poletují mezi lidmi.

Na výstavě je k vidění i vitrína, ve které jsou uloženy kukly motýlů. „Motýlky dovážíme z farmy v Anglii, která se jejich pěstováním zabývá. Na celou výstavu jich máme asi tisíc dvě stě a snažíme se jim zde nabídnout ty nejlepší podmínky k životu“, řekla zaměstnankyně botanické zahrady Miriam Janková. Dodala, že pracovníci vystavili asi dva tisíce botanických druhů orchidejí.

Mezi návštěvníky převažovali nadšenci s fotoaparáty, kteří se snažili zachytit poletující motýly a květy orchidejí různých barev. „Na výstavě jsem už několikátým rokem a moc se mi letos líbí. Doma sice orchideje nepěstuji, ale ráda si prohlédnu různé exotické druhy,“ sdělila účastnice výstavy Romana Opálková.

Mendelova univerzita vlastní rozsáhlou sbírku asi čtyř tisíců druhů orchidejí od sedmdesátých let minulého století. Výstavy orchidejí organizátoři pořádají zhruba jednou za šest let, v kombinaci s motýly ji naposledy uspořádali v roce 1999.

Klíčová slova: Mendelova univerzita, botanická zahrada, orchideje, exotičtí motýli, výstava

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.