20.12.2016 09:59


Místostarostka Brna-střed symbolicky předala Brňanům nové lavičky

Autor: Kristýna Šopfová | Kurz: Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Vedení města investuje do úprav prostoru před hlavním nádražím. Poslední novinkou je dvaadvacet nových ocelových laviček, které v úterý místostarostka Brna-střed Jasna Flamiková společně se Davidem Mikuláškem z Kanceláře architekta města Brna symbolicky darovali Brňanům. 

Symbolicky předali lavičky Brňanům místostarostka Brna-střed Jasna Flamiková a architekt David Mikulášek. Foto: Kristýna Šopfová

Brno – Představitelé městské části Brno-střed v úterý dvacátého prosince symbolicky předali nově vybudované lavičky před hlavním nádražím Brňanům. Již začátkem prosince zahájilo vedení města kultivaci oblasti kolem hlavního nádraží, kdy zavedlo každodenní intenzivní úklid jeho okolí. Nyní vyměnilo staré rozbité lavičky za dvaadvacet nových „antivandalských“ modelů. Dalších deset plánuje město přidat příští rok. „Přednádražní prostor je vstupní bránou do města a jedním z nejdůležitějších veřejných prostorů v Brně. Pro mnohé návštěvníky Brna je zároveň tím prvním, co z města uvidí,“ vysvětlila důvody změn v blízkosti hlavního nádraží místostarostka Brna-střed Jasna Flamiková.

Nové lavičky, navržené a vyrobené pracovníky společnosti mmcité, mají dva rozměry. Buď sto dvacet pět, nebo šestašedesát centimetrů na šířku a zatím jsou nainstalovány jen na krajních nástupištích. Kovová konstrukce, doplněná ocelovými pruty na sezení, má být snadno udržovatelná a omyvatelná. „Myslím si, že se výměnou laviček nic nezmění a stejně na nich budou spát bezdomovci. Podle mě to jsou vyhozené peníze,“ domnívá se vedoucí prodejny Monika Machálková, která jezdí přes tramvajový uzel před nádražím každý den. Cena jedné lavičky je přitom jednadvacet nebo devětadvacet tisíc korun, podle velikosti. Celkově stála výměna a instalace nových laviček městskou část Brno-střed přes jeden milion korun.

Představitelé Brna-střed plánují s prostorem před hlavním nádražím velké změny i příští rok. K novým lavičkám se má přidat instalace nového zábradlí mezi kolejemi a rekonstrukce nástupišť, které jsou však vlastnictvím Dopravního podniku. Mimo to chce vedení města zřídit nové veřejné toalety na Nádražní ulici 4. Na projektu kultivace přednádražních prostorů se podílí nejen vedení městské části Brno-střed, ale i brněnští strážníci nebo pracovníci Dopravního podniku. 

Klíčová slova: lavičky, nádraží, Brno, kultivace města

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.