30.11.2016 11:22


Multimediální den 2016 aneb Pestrý svět médií

Autor: Lada Součková | Kurz: Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Multimediální den 2016 s podtitulem Pestrý svět médií se uskuteční na Fakultě sociálních studií již tento pátek a nabídne hostům řadu workshopů, seminářů a debat. Návštěvníci budou moci nahlédnout do redakcí nejvýznamnějších českých médií, jako jsou mimo jiné Česká televize, Deník, MF Dnes nebo Newsweek. Ty totiž budou v pátek informovat veřejnost přímo z atria fakulty.

Brno - Multimediální den pořádaný Katedrou mediálních studií a žurnalistiky otevře návštěvníkům bránu do světa médií již tento pátek na Fakultě sociálních studií. Slavnostní zahájení odstartuje v devět hodin ráno v posluchárně P51, zároveň budou předány ceny Arnošta Heinricha za nejlepší bakalářské tvůrčí práce obhájené v letošním roce.

Součástí programu jsou také debaty, besedy a workshopy připravované známými osobnostmi ze žurnalistické sféry. „Chystáme tři panelové diskuze s předními českými a slovenskými novináři. Jedna z nich se například bude týkat role médií v amerických prezidentských volbách. Přítomen při ní bude i profesor Stephen Doig, držitel Pulitzerovy ceny,“ přiblížila organizátorka akce Bára Sobotková. Po deváté hodině program nabídne besedu Marka Wollnera z České televize, Filipa Struhárika z Denníku N a mnoha dalších s názvem Konec žurnalistiky nebo její zlatý věk? Zpravodajství pro generace Y a Z.

Foto: KMSŽ

Redakce nejznámějších českých médií se na jeden den nastěhují do atria Fakulty sociálních studií. Foto: KMSŽ

Další debatu na téma investigativní žurnalistiky povedou novináři z neovlivní.cz, Denníku N, České televize, investigace.cz a z Hlídacího psa. Workshop Petra Srny "JůTubeři v tradičních médiích" ukáže návštěvníkům, jak vzniká "youtuberský" časopis a připomene úspěšnou knihu Já, JůTuber. Redaktorka školního časopisu Ámos Zuzana Lipowská promluví o vzhledu časopisu, ilustracích, komiksech a veškeré grafice. Lidé z Radia Wave přinesou workshop s názvem Jak se dělá rozhlas pro mladé.

Do atria fakulty se v rámci multimediálního dne nastěhují redakce předních českých médií. Návštěvníci tak budou moci nahlédnout pod ruku redaktorům z České televize, Českého rozhlasu, Deníku, MF Dnes, Seznam zpráv a Newsweeku. Redakce Seznam zpráv, včetně Jindřicha Šídla, bude z atria fakulty i živě vysílat.

Letošní Multimediální den bude navíc příznivě nakloněn i středoškolským studentům. Kromě vyhlášení soutěže Školní časopis roku 2016 mohou středoškoláci na workshopu Jaroslava Cermana zjistit, čemu na internetu mohou věřit a čemu ne. Nebo se seznámit s Halasem, časopisem studentů Fakulty sociálních studií a s tím, jak se takový vysokoškolský časopis připravuje. „Studenti středních škol se mohou těšit na nejrůznější aktivity, kterými si procvičí své raně novinářské dovednosti, jako je vymýšlení titulků k článkům, psaní zpráv či výběr správné zpravodajské fotografie,“ přiblížila program workshopu šéfredaktorka Halasu Tereza Hálová. Program multimediálního dne bude ukončen ve 14 hodin.

Klíčová slova: média, redakce, atrium, multimediální den, fss

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.