18.05.2017 15:56


Muzejní noc si Brňané užijí už potřinácté

Autor: Michael Malík | Kurz: Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Možnost podívat se do třiceti muzeí a galerií se naskytne lidem, kteří se v sobotu 20. května rozhodnou vydat na Brněnskou muzejní noc. V České republice jde již o třináctý ročník této akce, která se každoročně koná při příležitosti Mezinárodního dne muzeí.

Audio

    K Brněnské muzejní noc se vyjadřuje Eva Pánská z Moravského zemského muzea.
         
    Autor: Michael Malík

Uměleckoprůmyslové muzeum Moravské galerie. FOTO: Michael Malík

Brno
- Třicet kulturních institucí mohou v sobotu 20. května navštívit zájemci při příležitosti Brněnské muzejní noci. Všechna místa budou návštěvníkům přístupná od osmnácté hodiny až do půlnoci. Letošní ročník akce je již třináctý a zároveň jde o čtyřicáté výročí Mezinárodního dne muzeí, k jehož příležitosti se událost koná. Na většině míst příchozí čeká vstupné za symbolickou cenu, nebo zcela zdarma.

Heslo letošního Mezinárodního dne muzeí zní Jak sdělit nevyslovitelné? Muzea a tragické dějiny 20. století. „V letošním roce máme díky velkému množství přihlášených institucí více než dvě stě padesát programových akcí po celém Brně. Program obsahuje zároveň akce pro děti, takže každý by si měl najít to své,“ sdělila koordinátorka události Pavla Obrovská.

Z akce má radost také starosta městské části Brno-střed Martin Landa. „Díky Brněnské muzejní noci získává noční program v našem městě každoročně nový rozměr a za takovou příležitost jsem organizátorům velice vděčný,“ dodal Landa.

K místům, na která se návštěvníci Brněnské muzejní noci v sobotu mohou dostat, patří například Moravská galerie, Moravské zemské muzeum, Dům umění, ale také Muzeum romské kultury nebo Muzeum Brněnska ve Šlapanicích.

Brněnská muzejní noc má každoročně u veřejnosti značný ohlas. „Na akci se určitě chci jít podívat, protože jsou to všechno zajímavá místa a na řadu z nich se člověk normálně nedostane. Vzhledem k tomu, kolik jich je, se ale obávám, že nestihnu navštívit všechna,“ řekla studentka Šárka Zoulová.

Na Muzejní noc mohli příznivci kultury v České republice poprvé zavítat v roce 2004. V Brně akci uspořádala nejdříve Moravská galerie, která událost začala později také koordinovat. Zcela první Muzejní noc se však uskutečnila v roce 1997 v Berlíně.

Klíčová slova: muzeum, galerie, Brněnská muzejní noc

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.