24.10.2016 17:21


Na Fakultě sociálních studií budou diskutovat o problematice lidských práv a medicíny

Autor: Matěj Maděra | Kurz: Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Fakulta sociálních studií bude 3. listopadu dějištěm konference s názvem Lidská práva a medicína, kterou pořádá Katedra ústavního práva a politologie Právnické fakulty ve spolupráci s Mezinárodním politologickým ústavem a Nadací Konrada Adenaura. Účastníci se mohou těšit na zajímavá a ve společnosti někdy kontroverzní témata, jako například problematiku vakcinace, práv mentálně postižených, nebo právní otázky souvisejících s transplantací orgánů či ochranou osobních údajů a mnohé další.

Budova Fakulta sociálních studií Masarykovy univerzity

Fakulta sociálních studií Masarykovy univerzity bude hostit konferenci Lidská práva a medicína | foto: Matěj Maděra

Brno - Konference Lidská práva a medicína, která se na Fakultě sociálních studií uskuteční na začátku listopadu, nabídne návštěvníkům mnoho poutavých a často diskutovaných témat. "Pro účastníky by mohla být zajímavá například přednáška docenta Josefa Kuře, který se věnuje, pro mě zajímavému oboru, bioetice," říká jeden z organizátorů z Mezinárodního politologického ústavu Martin Jirušek. Dále doporučuje například přednášku Tomáše Němečka, který pracuje jako právník psychiatrické léčebny v Praze Bohnicích, s názvem Co jsem se v psychiatrické nemocnici naučil o lidských právech. "Ale i všechny další přednášky budou jistě velmi obohacující a poučné," dodal nakonec Jirušek.

O účast na podobných akcích bývá zájem také z řad studentů. Nejinak je tomu i u této konference. "Jelikož studuji právo společně s politologií, na konferenci určitě zavítám," říká student prvního ročníku Matúš Lazar, který studuje právo na Právnické fakultě Masarykovy univerzity a kombinaci politogie - mezinárodní vztahy na Fakultě sociálních studií.

Konference je tradičně rozdělena na dopolední a odpolední panel, ve kterých vystoupí se svými příspěvky několik odborníků z různých odvětví práva a medicíny. Na konci každého bloku pak bude následovat diskuze. Všechny účastníky a přednášející čeká také tzv. coffee break a oběd ve formě rautu. Jelikož celou akci spolupořádá Mezinárodní politologický ústav, všichni účastníci obdrží některou z publikací, které byly pod hlavičkou ústavu vydány, zdarma.

Organizátoři upozorňují, že zájemci o účast na konferenci se musí zaregistrovat na webových stránkách Mezinárodního politologického ústavu, které jsou dostupné pomocí tohoto odkazu. "Registrace končí v úterý 1. listopadu," upozorňuje Jirušek.

Konference Lidská práva a medicína začíná 3. listopadu v 9 hodin v Aule Fakulty sociálních studií a je poslední akcí tohoto druhu, kterou Mezinárodní politologický ústav pořádá v letošním roce. Zatím poslední konference pod názvem Digitální revoluce a demokracie proběhla na začátku října v rámci tzv. Česko-německého dne.

Pozvánka na konferenci

Klíčová slova: konference, Lidská práva a medicína, Fakulta sociálních studií

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.