15.12.2016 23:43


Nechtěné knihy pomáhají nemocným dětem

Autor: Nikola Poláčková | Kurz: Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Charitativní antikvariát, který se koná v Moravské zemské knihovně až do 22. prosince, i letos věnuje svoji tržbu na provoz ubytovny onkologicky nemocných dětí a jejich rodičů. Knihy si mohou Brňané nejen koupit, ale antikvariátu je i věnovat. Ke dostání jsou za cenu od pěti do šedesáti korun.

Celý výtěžek charitativního antikvariátu podpoří provoz ubytovny onkologicky nemocných dětí a jejich rodičů. - See more at: http://munimedia.cz/prispevek/nechtene-knihy-pomahaji-nemocnym-detem-11486/#sthash.uyLD9Wnr.dpuf

Výtěžek charitativního antikvariátu podpoří provoz ubytovny pro onkologicky nemocné dět a jejich rodiče. Foto: Nikola Poláčková

Brno – Knihy, které Brňané už nechtějí, si může odnést někdo jiný. Peníze, které za ně zaplatí, podpoří provoz ubytovny pro onkologicky nemocné děti a jejich rodiče. Charitativní antikvariát, který pořádá Moravský dobročinný spolek již počtvrté, najdou zájemci ve vstupní hale Moravské zemské knihovny až do 22. prosince. „Letos věnují knihy převážně starší lidé a kupují si je většinou studenti. Tato mezigenerační recyklace nás těší a tento trend bychom chtěli udržet i do budoucna,“ řekla předsedkyně spolku Jiřina Studenková.

Knihy, které lidé přinesou, dobrovolníci přetřídí a stanoví jim cenu, která se pohybuje mezi pěti až šedesáti korunami. Na výběr jsou pohádkové knížky, beletrie pro dospělé, učebnice i cizojazyčné literatura. Peníze zákazníci antikvariátu vhazují přímo do kasičky Nadačního fondu dětské onkologie KRTEK. S tím antikvariát letos spolupracuje již podruhé. „Původně jsme spolupracovali s SOS dětskými vesničkami, hledali jsme však typicky brněnskou organizaci. Krtek nejen že podporuje dětskou onkologii, která je na světové úrovni, sympatické nám je i osobní nasazení  a těsná osobní spolupráce lidí z Krtka na Charitativním antikvariátu,“ vysvětlila Studenková.

Celý výtěžek akce podpoří provoz ubytovny pro onkologicky nemocné děti a jejich rodiče při Klinice dětské onkologie. Jedná se o jeden z nejdůležitějších projektů Nadačního fondu KRTEK. „Ubytovna poskytuje péči a zázemí onkologickým dětským pacientům a jejich rodinám v době léčby a ambulantních kontrol ve dvou spolu souvisejících rovinách. Pokud to zdravotní stav dítěte dovoluje, umožní pobyt dětí mimo nemocniční prostředí a současně zohledňuje finanční situaci rodin i jejich nárok na ubytování coby doprovodu hospitalizovaných,“ upřesnila ředitelka fondu Irena Korvasová. Ročně se na ubytovně vystřídá asi pět set osob a náklady na její provoz činí průměrně tři sta padesát tisíc korun.

Za minulé tři ročníky antikvariát utržil více než sto tři tisíc korun. Výtěžek prvních dvou ročníků putoval na podporu vzdělávání a kroužků pro děti z SOS vesniček. Ve třetím ročníku, stejně jako letos, obdržel výtěžek z prodeje Nadačním fond KRTEK.

Podrobnější informace najdou zájemci na www.charitativniantikvariat.cz.

Klíčová slova: charitativní antikvariát, onkologie, MZK

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.