29.11.2016 20:21


Nemocnice pronajmou byty od města zdravotním sestrám

Autor: Přemysl Šimák | Kurz: Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Moravská metropole poskytne brněnským nemocnicím zrekonstruované byty. Pomůže tak přilákat do města víc zdravotních sester, které tu chybí.

Brno – Nedostatek zdravotnického personálu trápí brněnské nemocnice. Brněnští radní po svém dnešním jednání oznámili, že magistrát pomůže problém řešit, a pronajme nemocnicím opravené byty. Ty je poté nabídnou zdravotním sestrám ze vzdálených regionů. Chtějí je tak přimět, aby se sem za prací přestěhovaly.

V tuto chvíli postrádají brněnské nemocnice a lékařské ordinace okolo stovky zdravotních sester. „Chybějící pracovníci v nemocnicích jsou důvodem, proč třeba lidé čekají na operace,“ vysvětlil první náměstek primátora Petr Hladík.

Nyní se rekonstrukci nejvíce blíží nebytový dům na Kobližné ulici. V jeho třetím a čtvrtém patře vzniknou velké bytové jednotky o pěti až šesti pokojích. V každém by měla žít jedna zdravotnice. „Město je pronajme nemocnicím za standardní cenu 96 korun za čtvereční metr. Bude to něco jako poststudentské bydlení – sice tam budou žít pracující lidé, ale platit budou studentský nájem, přibližně tři tisíce korun,“ dodal Hladík. Úředníci odhadují náklady na šest milionů korun, první nájemnice se budou moci nastěhovat na konci roku 2017.

Brněnští radní tak přišli na to, co dělat se špatně pronajímatelnými byty v centru města. „My tak získáme nájemce, který se těžko hledá, a nemocnice získají lákadlo pro nové zaměstnance,“ popsal Hladík. „Nápad magistrátu velmi vítáme. Nabídka pracovních míst u nás tak bude atraktivnější a například zájemkyně ze Slovenska nebo Ukrajiny tak nebudou muset řešit, kde po přestěhování za prací bydlet,“ řekl o návrhu tiskový mluvčí Fakultní nemocnice Brno Pavel Žára.

Výhledově by magistrát měl nemocnicím poskytnout až deset opravených bytů. V nich by mělo bydlet okolo šedesáti sester. Další domy, které by se pro ně měly rekonstruovat, stojí v Zámečnické nebo Beethovenově ulici.

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.