03.11.2016 18:49


Nová linka přepraví Brňany z Bohunic do Králova pole do třiceti minut

Autor: Kristýna Šopfová | Kurz: Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Dopravní podnik města Brna spustí v polovině prosince novou autobusovou linku E56. Nový spoj urychlí dopravu mezi Bohunicemi a Královým Polem. Bez jakýchkoliv přestupů se tak Brňané dostanou z jednoho konce města na druhý do třiceti minut. Místní si mohou spoj vyzkoušet již příští středu.

Přepravu cestujících od Nemocnice v Bohunicích k Technologickému parku v Králově Poli urychlí od 12. prosince nová autobusová linka E56. „Princip expresních linek stojí na co nejmenším počtu zastávek, aby byla doba jízdy co nejkratší,“ vysvětluje vedoucí dopravního provozu DPMB Jan Seitl. Připravovaný spoj tak přepraví cestující mezi okrajovými částmi Brna do třiceti minut. Zastavovat bude pouze na sedmi zastávkách. Vyzkoušet si připravovanou linku mohou Brňané příští středu mezi osmou a čtvrtou odpoledne.

Expresní linka E56 bude zastavovat u Nemocnice Bohunice, u Univerzitního kampusu, v Pisárkách, u nádraží v Králově Poli, na ulici Podnikatelská, Edisonova a v Technologickém parku. Spoj ocení nejen lidé pracující na periferii města, ale i studenti. „Cesta z Králova Pole do Kampusu mi zabere kolem třiceti minut, ale musím dvakrát přestupovat. Takto bych mohla jet přímo. Je to pohodlnější,“ domnívá se studentka Iveta Čížová. V současnosti zajišťuje DPMB tři expresní linky, které pokrývají okrajové průmyslové oblasti města.

První, linku E50, zavedl v prosinci 2015. O tento spoj, jenž spojuje  průmyslovou zónu v Bystrci a Černovicích, je velký zájem. DPMB plánuje posílení linky na každých patnáct minut. Autobusovou linku E75, která urychluje cestu mezi Židenicemi a Slatinou, využívají cestující teprve od začátku září 2016 a její využití je zatím pouze ze třiceti procent. Do budoucna uvažuje podnik o zavedení expresní linky ve Starém Lískovci.

Nejde o radikální úsporu času, ale o komfort

Cesta z Technologického parku ke Kampusu trvá v průměru kolem třiatřiceti minut. Využitím linky E56 lidé ušetří asi osm minut bez přestupu. V obou případech však hraje roli dopravní špička. „Linka 84 (jedoucí Žabovřeskou ulicí, pozn.red.) nabírá ve čtyřiceti procentech, což je obrovské číslo, zpoždění od pěti do pětadvaceti minut,“ doplňuje Seitl. 

Zmíněné expresní linky jezdí jen párkrát za den. Zejména kolem sedmé ráno a mezi druhou a šestou odpoledne, kdy se lidé vrací z práce.

Klíčová slova: brno, doprava, nová linka, dpmb

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.