23.03.2017 13:35


Ocenění Zlatý erb putuje do Bučovic a Šebetova

Autor: Jan Navrátil | Kurz: Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Z měst, obcí i škol vyhlásil v úterý krajský radní Petr Hýbler vítěze Zlatého erbu. Nejlepší účastníci v sále krajského zastupitelstva převzali diplomy za práci na svých internetových stránkách. Úspěšná města a obce postoupila do celorepublikového kola v Hradci Králové.

Brno - Diplomy za nejlepší práci na internetových stránkách si v úterý ze soutěže Zlatý erb odnesli starostové Bučovic a Šebetova. Nejlepší školský projekt vytvořilo vedení Střední průmyslové školy chemické v Brně. Výherce devatenáctého ročníku soutěže ocenili na zastupitelstvu Jihomoravského kraje.  

Jihomoravský kraj měl co do počtu soutěžících největší zastoupení. (Autor: Jan Navrátil)

Soutěžilo se v několika kategoriích. Krajský radní Petr Hýbler ocenil vždy tři nejlepší v oblastech elektronická služba a webové stránky obce, města a školských zařízení. V Jihomoravském kraji se zaplnily všechny soutěžní skupiny. "Jsem rád, že díky soutěži má zájem o zlepšení internetových portálů tolik měst a obcí,“ reagoval na počet soutěžících Hýbler. V České republice se do klání přihlásilo přes pět set projektů. Oproti loňsku přibylo více než dvě stě soutěžících. 

Ocenění pro vítěze v kategorii nejlepší elektronické služby převzal starosta Šebetova Zdeněk Čížek. Jeho obec zvítězila se svou aplikací Mobilní turistický průvodce. „S chodem obce souvisí spousta zařizování a vzniká obrovské množství informací, které musíme na web vkládat. Vytvořit takovouto aplikaci se proto přímo nabízí i v tak malé vesnici, jako je ta naše,“ komentoval úspěch obce s devíti sty obyvateli Čížek. Šebetovice zvítězily i v kategorii webových stránek obce.

Starosta Bučovic Radovan Málek převzal stejně jako v loňském roce ocenění pro nejlepší město. Spolu s Šebetovem tak Bučovice postupují do celostátního kola, ze kterého si v minulém roce odvezly zvláštní ocenění ministra vnitra za bezbariérový přístup na jejich webové stránky. „Loňská zkušenost nám pomohla v tom, abychom byli zase o něco lepší. Po celý rok se snažíme dbát na to, abychom každý náš internetový dokument převedli do formátu přístupného pro každého návštěvníka bez omezení,“ řekl Málek k práci na elektronických službách města.  

Cenu za nejlepší školský projekt převzal Vilém Koutník, ředitel Střední průmyslové školy chemické v Brně. Škola má i svůj profil na sociálních sítích. Ty jsou totiž podle Koutníka neodmyslitelnou součástí komunikace mezi školáky.

Výherci z jižní Moravy postoupili do celostátního kola. Soupeřit o titul těch nejlepších z celé České republiky budou 3. dubna v Hradci Králové.

Klíčová slova: soutěž, Zlatý erb, Jihomoravský kraj, zastupitelstvo

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.