10.04.2017 08:37


Organizátoři proměnili hudební klub Fléda v bleší trh

Autor: Kristýna Hortvíková | Kurz: Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Na bleším trhu mohli zájemci nakoupit oblečení, knihy, boty nebo bižuterii z druhé ruky. Prodávající se zbavovali věcí, které se jim už nehodily, nebo vystavovali vlastní výrobky. Kromě typického zboží, co se na bleších trzích objevuje, zde lidé nabízeli i různé sladkosti jako čokoládové pralinky nebo ručně vyráběnou kosmetiku.

Lidé prodávali různé zboží, které jim bylo líto vyhodit. Foto: Kristýna Hortvíková

Brno – Prodávající akce Blešák na Flédě nabízeli včera zboží všeho druhu většinou do sta korun. U stánků s ručně vyráběnými květinovými čelenkami, motýlky nebo domácí kosmetikou byly ale ceny o pár desítek korun vyšší. „Kosmetiku vyrábím spíše pro rodinu a kamarády. Je o ni však velký zájem, tak jsem se rozhodla, že bych zkusila svoje výrobky prodat i na bleším trhu,“ vysvětlila prodávající Ludmila Janášová. Mezi jejími domácími výrobky našli zákazníci například olivové mýdlo či medový balzám na rty.

Každý stánek se svou nabídkou lišil. Někteří prodejci nabízeli jen oblečení, jiní se snažili prodat všechno, co už nepotřebovali, ale zároveň jim bylo líto věci vyhodit. „Podporuji recyklaci věcí, proto tu chci prodat svoje oblečení. Nemám v plánu ho vyhazovat do koše. Myslím, že to má smysl a lidi to zajímá,“ popsala svoji motivaci k prodeji slečna, která nechtěla uvést své jméno.

Příchozí si mohli na baru zakoupit kávu či jiné nápoje a posedět venku na zahrádce. Většina se jich ale zdržovala uvnitř a nakupovala. „Přišla jsem, abych si pořídila nějaké starožitnosti, ale zklamalo mě, že jich tu moc není. Prodává se tu hlavně oblečení, ale asi nepohrdnu ničím,“ řekla návštěvnice Veronika Šubrtová.

Bleší trhy pořádají organizátoři v prostorách Flédy pravidelně. Datum příštího však ještě není naplánované. Místa na trhu jsou omezena, a tak každý, kdo tu chce nabízet své zboží, si musí plac rezervovat dopředu.

Klíčová slova: bleší trh, Fléda

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.