14.12.2016 00:50


Policie koupila 135 nových motorek za více než 60 milionů

Autor: Patrik Kříž | Kurz: Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Od nového roku budou na českých dálnicích a regionálních silnicích kromě současných hlídek také policisté na nových motocyklech. Prvních sedmdesát šest převzal v pondělí v showroomu Renocar nedaleko brněnského letiště policejní prezident Tomáš Tuhý. Koupi strojů z větší části financovala Česká kancelář pojistitelů z Fondu zábrany škod.

Autor: Patrik Kříž

Brno - Nové motocykly policie podle Tuhého dlouhodobě potřebovala. Ty sice nejsou prozatím vybaveny radary pro měření rychlosti, ale do budoucna o nich policie uvažuje. Nové motorky značky BMW mají oproti starším strojům značky Yamaha, které policisté naposledy kupovali v roce 2009, několik vylepšení. 

Jsou vybavené například speciálním výstražným značením, které motoristy upozorní, aby zastavili, či speciálními reflexními nálepkami Podle jednatele společnosti GS PLUS, která tyto nálepky pro BMW vyrobila, Jaroslava Šedého je největší výhodou jejich reflexivita i za denního světla. „Tento materiál byl použit prozatím jednou, a to na policejní vozy hyundai. Výhodou fólie je, že díky způsobu výroby za ně nezatéká, a také má podstatně větší odrazivost za denního světla,“ upřesnil Šedý.

Motocykly nakoupila policie ve dvou variantách. „Slabší verze o výkonu devadesát koní tvoří cestovní motorky. Zbytek jsou dálniční expresy s výkonem sto dvacet pět koní. Ty dokáží jet rychlostí až dvě stě dvacet kilometrů za hodinu,“ upřesnil Tuhý.

Podle vedoucího motocyklové divize BMW Petra Krajši se jedná o největší tendr pro českou policii v historii. „Většinu ceny zaplatil Fond zábrany škod, policie doplatila necelý milion korun,“ dodal Tuhý. Do fondu odvádějí pojišťovny tři procenta z přijatého pojištění odpovědnosti vozidla. Peníze pak přerozděluje Česká kancelář pojistitelů, která fond spravuje, mezi složky integrovaného záchranného systému.

Klíčová slova: policie, motorky, BMW, Brno

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.