22.10.2016 10:14


Potravinářská inspekce jde již třicet let s dobou, nyní vstupuje na instagram

Autor: Lucie Chaloupková | Kurz: Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Státní zemědělská a potravinářská inspekce slaví třicet let od svého založení. Za tu dobu prošla mnoha proměnami, stejně jako sortiment nabízených potravin. Nyní  je pro její pracovníky největším tématem internet – objevuje se mnoho internetových obchodníků, kteří i díky pocitu anonymity často nedodržují předpisy. Proti nepoctivým prodejcům inspektoři bojují nejen pokutami, ale také například na internetu zveřejňují nekvalitní produkty prostřednictvím projektu Potraviny na pranýři.

Brno - Třicáté výročí svého založení tento čtvrtek oslavila státní zemědělská a potravinářská inspekce. „Instituce mnohokrát prošla těžkými časy. Nebylo jasné, jestli vydrží. Někdy jsme ani neměli na analýzy,“ řekl bývalý ředitel potravinářské inspekce Jakub Šebesta. Instituce však vydržela a funguje dodnes – podle mluvčího inspekce Pavla Kopřivy například za minulý rok její pracovníci provedli přes třiačtyřicet tisíc kontrol a 467 tisíc laboratorních analýz. Potravinářská inspekce navíc musí držet krok s dobou – poslední zkouškou je pro ně nárůst internetových prodejců.

logo SZPI

Nakupování přes internet je velkým trendem posledních let. Kromě spotřebního zboží je možné zakoupit i potraviny nebo například alkohol. Pro kvalitu zboží platí stejná pravidla jako v kamenných obchodech. „Internetoví prodejci však mají zřejmě problém s dodržováním předpisů. Přes jednačtyřicet procent letošních kontrol skončilo jako nevyhovující,“ upozornil Kopřiva. Například potravinové doplňky jsou podle  ředitele potravinářské inspekce Martina Klanici typickým produktem, u kterého kontroloři nacházejí nedostatky. „Pochybení jsou velmi pestrá – některá jsou dost závažná, produkty například obsahují nepovolené látky. Jindy jde o chybějící české složení. Nejčastějšími chybami jsou však chybějící údaje o potravině,“ popsal Klanica. 

Nástup věku internetu však pro potravinářskou inspekci a spotřebitele znamená i mnoho pozitiv. Inspekce například v roce 2012 založila web Potraviny na pranýři, kde zveřejňuje výsledky svých kontrol. „Na tyto stránky chodím zhruba dvakrát měsíčně. Sice to pro mě není tak zásadní, ale jsou to zajímavé doplňující informace,“ popsala farmaceutická asistentka Petra, která si nepřála uvést své příjmení. Tyto stránky již obdržely tři internetové ceny Křišťálová lupa. Oblíbený projekt se postupně rozrostl o mobilní aplikaci a účet na Facebooku i Twitteru. Inspekce přichází s další novinkou. Jde o účet na Instagramu. „Vycházíme vstříc spotřebitelům, kteří vyhledávají obrazovou komunikaci,“ popsal záměr Kopřiva.

Samotná instituce prošla během svého třicetiletého působení mnoha proměnami. „Tenkrát to byl úplně jiný úřad. Stejně tak šíře sortimentu a kvalita produktů byly někde úplně jinde,“ vyprávěl Klanica. Velkým pokrokem prošla zejména po technologické stránce. Vznikly specializované laboratoře, pracovníci té pražské se například zaměřují na pesticidy. V roce 1986 dokázali odhalit jedenáct typů, dnes jich dokážou najít pět set a to ve stokrát menší koncentraci. Brněnská laboratoř se zase věnuje vínu. Díky nukleární magnetické resonanci odhaluje závady pomocí zkoumání rozmístnění izotopů v molekulách.

Potravinářská inspekce vznikla pro účely kontroly potravin v obchodech. Postupně se však její působení rozšířilo o restaurace, rychlá občerstvení, pivnice i cukrárny. Podle jejich výsledků se zdá, že skutečně mají co na práci – například v roce 2015 odhalila přes tři tisíce osm set závadných šarží potravin a udělila pokuty v součtu za 141 milionů korun.

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.