02.03.2017 17:12


Potvrzeno: Tejc v Brně povede ČSSD do voleb

Autor: Marek Bartošík | Kurz: Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Okresní výkonný výbor Brno-město potvrdil pořadí kandidátky pro volby do Poslanecké sněmovny. Na prvních třech místech budou Jeroným Tejc, Roman Sklenák a Roman Onderka. Pozice Bohuslava Sobotky jako vedoucího krajské kandidátky ohrožena není.

BRNO – Poslanec Jeroným Tejc bude jedničkou kandidátky sociální demokracie za okres Brno-město pro podzimní volby do Poslanecké sněmovny. V pondělí týden starý návrh užšího vedení brněnské části strany schválil její okresní výkonný výbor.

Tejc potvrdil silnou pozici z jednání užšího vedení, během něhož obdržel v tajném hlasování 22 z 23 hlasů. Umístění nezměnilo ani dalších devět členů kandidátky. „Žádná změna nenastala, na prvních třech místech budou Jeroným Tejc, Roman Sklenák a Roman Onderka,“ řekl brněnský zastupitel Oliver Pospíšil.  

Podle Pospíšila se s Tejcem počítá na druhé místo krajské kandidátky, kterou povede Bohuslav Sobotka. Šance, že by předsedu strany předběhl, není žádná. ČSSD to má takto uvnitř strany nastavené. Naopak jako vedoucí zástupce největšího a nejprestižnějšího ze sedmi brněnských okresů jsou jeho šance na umístění hned za Sobotkou vysoké. „Krajská kandidátka se bude skládat na jednání v pondělí 3. dubna. Na případné úpravy si však ještě necháváme prostor do konce května,“ informoval Pospíšil.

Klíčová slova: Jeroným Tejc, ČSSD, Brno, volby, Oliver Pospíšil

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.