01.11.2016 21:41


Pozvánka: Na Týden vědy a techniky naplánovali organizátoři 600 akcí

Autor: Josef Karlík | Kurz: Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Přednášky renomovaných vědců, nejrůznější experimenty, ale například také promítání sci-fi filmů a možnost vyzkoušet si ekologickou 3D tiskárnu. Tohle a spoustu dalších událostí zažijí návštěvníci Týdne vědy a techniky v příštích čtrnácti dnech.

Praha – Šest set akcí naplánovali organizátoři z Akademie věd na 16. ročník Týdne vědy a techniky, který začíná dnes a končí v neděli 13. listopadu. Festival pořadatelé uskuteční na 82 místech v České republice.  Zúčastní se ho například imunolog Václav Hořejší nebo ekolog a evoluční biolog Jaroslav Flegr. Vstup na všechny akce je zdarma.

Kromě tradičních vědeckých přednášek a exkurzí se organizátoři snaží upoutat návštěvníky i dalším programem. „Součástí festivalu jsou také koncerty, křest knihy, pozorování ptactva, divadelní hra, nebo projížďka elektromobilem,“ řekla mluvčí Týdne vědy a techniky Andrea Saláková.

Týden vědy a techniky má mimo jiné upozornit na některé problémy, které jsou v dnešní společnosti aktuální, jako jsou rakovina prsu, deprese nebo bezpečnost na silnicích. „Chceme, aby měl festival vyšší smysl než jen popularizaci vědy. Například výstavou 'Vidíme se?' společnosti BESIP chceme upozornit na to, jak je důležité, aby byli lidé na silnici dobře vidět,“ uvedla organizátorka festivalu Eva Jurková.

Festival se bude mimo jiné odehrávat také na Univerzitě Karlově v Praze, která je oficiálním partnerem projektu. „Budeme pořádat 154 akcí, z nichž některé budou v Praze, jiné v Plzni nebo v Hradci Králové. Nejvýznamnější z nich je zítřejší Den Akademie věd na Univerzitě Karlově a Den Univerzity Karlovy v Akademii věd ve středu, při kterých si obě instituce vymění své odborníky,“ doplnil mluvčí Karlovy Univerzity Václav Hájek.

Klíčová slova: Týden vědy a techniky 2016, věda, pozvánka

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.