06.05.2017 20:46


Příznivci automobilů Porsche se sešli ve Zlíně

Autor: Jan Navrátil | Kurz: Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Pořadatelé přichystali desátý ročník Porsche sraz Zlín. Do krajského města přijelo na osmdesát milovníků této německé značky ukázat svůj vůz. Mezi automobily diváci nalezli nejnovější sportovní vozy, ale i půl století staré veterány. Účastníci vysvětlili návštěvníkům všechny otázky spojené s vystavenýmy automobily. 

Zlín – Automobily světoznámé značky sportovních vozů Porsche mohli návštěvníci vidět tuto sobotu ve Zlíně. Na náměstí Míru před městskou radnicí se od desíti hodin začali sjíždět fanoušci Stuttgartské automobilky. Zlínské setkání nadšenci pořádají vždy jako jedno z prvních v roce.

Foto: Jan Navrátil

Na náměstí Míru se před radnicí shromáždilo asi osmdesát vozů. Obdivovat dlouholetou práci inženýrů z Porsche přišlo několik stovek lidí.

 Foto: Jan Navrátil

Na srazu se objevily modely vozů starých i půl století. Nejstarší vystavený vůz pochází z padesátých let minulého století.

Foto: Jan Navrátil

Z hlasitých a přátelsky laděných rozhovorů majitelů vozů bylo znát mnoho evropských jazyků. Mimo tuzemských účastníků přijeli i lidé ze Slovenska, Rakouska nebo z Německa.

Foto: Jan Navrátil

Organizátoři letos pro posádky strojů přichystali cestu ze Zlína do nedaleké Kroměříže. „V Kroměříži nás čeká prohlídka zámku, posezení a noclehem. Při každém srazu se snažíme účastníkům ukázat nějaké zajímavé místo v kraji,“ komentovala událost pořadatelka Martina Hniličková.

Foto: Jan Navrátil

Po celém zlínském náměstí se tvořily skupinky účastníků, kteří si po roce znovu přišli vyměnit rady a zkušenosti.

Foto: Jan Navrátil

Na vozy se přišlo podívat velké množství diváků, mezi nimi byli i pravidelní návštěvníci. „Byl jsem téměř na všech přehlídkách. Letošní ročník se podle mě vydařil. Přispělo i příjemné počasí,“ řekl dlouholetý obdivovatel zlínského srazu Jaroslav Běhal.

Foto: Jan Navrátil

Zúčastnili se majitelé všech možných druhů Porsche. Mezi automobily vyčnívaly kabriolety, tedy vozy se sklápěcí střechou.

Foto: Jan Navrátil

Někteří řidiči odmontovali kapoty motoru svých strojů. Předvedli tak přítomným i technickou stránku Porsche.

Foto: Jan Navrátil

Ve dvanáct hodin odjeli první řidiči do Kroměříže. Nejdříve ze všech opustila náměstí se svým zeleným Porsche 928 S z roku 1985 pořadatelka Hniličková. Další účastníci ji následovali.

Foto: Jan Navrátil

Lidé zaplnili výjezd z náměstí. Nenechali si ujít ani poslední minuty setkání.

Klíčová slova: Porsche, Zlín, sraz, veterán, auto,

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.