11.05.2016 19:52


Projekt Týden města oživí ulice Brna

Autor: Jakub Dostál | Kurz: Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Celý příští týden si budou moci zájemci vyzkoušet program Týdne města. Ulice Brna ožijí různými kulturními a zábavními aktivitami, které připravili samotní obyvatelé pro ostatní Brňany. Tato událost má v lidech vyvolat zájem o město, ve kterém žijí. Novinkou budou například komentované prohlídky s osobnostmi města. Organizátoři pořádají již čtvrtý ročník a dosavadní účast Brňanů si pochvalují. Ta má podle nich navíc i vzestupnou tendenci. 

Ulice Brna zatím nejsou ničím zvláštní, ale to se příští týden změní. Foto: Jakub Dostál

Brno – Akci Týden města zahájí organizátoři příští týden v pondělí. Brněnské ulice by se měly stát prostorem pro konání kulturních a sousedských aktivit. Jejich účelem je stmelit městskou komunitu a vyvolat zájem obyvatel Brna o jejich město. Program potrvá až do neděle. Organizátoři si minulé ročníky nemohli stěžovat na nezájem. Dokládali to tím, že ochota lidí podílet se na akci rok od roku roste.

Týden města se zakládá na dobrovolné spolupráci obyvatel Brna a jejich ochotě podílet se na přípravě různých doprovodných atrakcí. „Každoročně nás překvapí počet přihlášených aktivit, i když tato akce není nijak extrémně propagovaná,“ sdělil koordinátor akce Michal Veselý. Často byl příjemně překvapen aktivitami, které lidé k příležitosti Týdne města vymýšlejí. „Loni to byla například akce, kdy se hrál golf v centru Brna s různými pomůckami jako například s deštníky, hokejkami nebo holemi,“ dodal Veselý.

Týden města má vytvářet i určitou přidanou hodnotu. „Na Týdnu města nás baví odezva brněnské veřejnosti,“ vysvětlila vedoucí produkce projektu Hana Zukalová. Vyzdvihla dopad, který činnost každoročně má. Jako konkrétní příklad uvedla vyvolání odborné i neodborné diskuze mezi veřejností v souvislosti s životem v Brně. Organizátoři neuvažují o tom, že by tuto událost pořádali více než jednou do roka. Zukalová to vysvětluje tím, že by tak mohli vyvolat pokles zájmu veřejnosti, a rovněž komplikovanými zábory prostor, které jsou vyhrazené pro akci. Prý to může někdy trvat i tři až čtyři měsíce.

Organizátoři tento rok nabídnou zájemcům mnohá překvapení. „Pro letošní ročník připravujeme novinku, sérii komentovaných prohlídek vedených osobnostmi Brna napříč různými obory,“ sdělila Zukalová.

První ročník akce uspořádali ještě pod názvem Den města. S programem se tehdy soustředili jen na jediný den. Akce se omezila pouze na prostory v ulici Veveří. Od té doby nabírá na popularitě. Organizátoři ji prodloužili na celý týden a letos pořádají již čtvrtý ročník. Organizuje ho brněnské občanské sdružení Container41. To dále proslulo například proměnou skladu Malá Amerika na kulturní centrum nebo pořádáním letního festivalu nezávislých divadel Malý kontejner. 

Klíčová slova: Brno, Týden města, kultura, zábava

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.